Je snob ten, kdo má našetřeno více jak milión korun?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne. Snobství a výše úspor spolu nijak nesouvisí.

Další odpovědi
anonym

snob – posmešné pojmenování nevzdělaného jedince z tzv. vyšších kruhů společnosti s povrchními zájmy o všechno co je zrovna IN, jehož cílem je především společenské uznání a pocit vlastní vznešenosti.

To s úsporami skutečně moc nesouvisí … už spíš to souvisí z předraženým iPhonem v kapse 🙂

ivzez

Může být a nemusí.
Snobství nesouvisí (pouze) s majtekem, spíše bych
je nazvala stavem (nízkého) intelektu (či duše)

pizlicka

SNOB-zakládá svou image,na hmotných věcech,hodnoty jako pokora,láska,skrom­nost,upřímná nezištná přátelství jsou mu cizí,obklopuje se lidmi podobně smýšlejícími,razí heslo-mám peníze,mám vše.