Lgee

Je složení této paštiky dobře?

Složení: pitná voda, hovězí maso 24%, vepřové maso 19%, vepřové kůže, hovězí srdce, vepřové žaludky, sušená zelenina (mrkev, hrách) přírodní aroma, konzervant dusitan sodný, glutaman sodný, strojně oddělené kuřecí maso 1%. Aromata.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o ingredioence z paštiky vyráběné průmyslově.Takže výrobky od jednotlivých výrobců se mohou lišit množstvím ingrediencí. Ale shodují se v konzervantech.

K čemu Vám to pomůže., zda je správné složení kupované paštiky. Já je nekupuji, ale spíš mě zajíma obsah masa a množtví konzervantů.
Někdy koupím přímo od řezníka jádtrový sýr, ještřě raději si připravuji občas paštiku sama bez konzervantů.

Jiná paštika má toto složení, takže, které je podle vás správné.
vepřová játra – 35%
pitná voda.
vepřové maso – 20%
vepřová kůže.
bramborový škrob.
dusitanová solící směs.

  • jedlá sůl.
  • jodičnan draselný

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=slo%C5%BE­en%C3%AD+pa%C5%A1ti­ky&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

Další odpovědi
Viktorie II.

Pro výrobce je složení vynikající, pro spotřebitele nikoliv. Jaký má název tento blivajz?

Drap

Dělávám si paštiky sám. Nikdy to nevážím, spíše tak odhadu když se na to podívám. Konzervanty kromě běžné soli nepoužívám žádné.

paul1

Podíval jsem se na pečeňovku, tam je: vepřové játra 26%, vepřové maso 29%, vepřová slanina, cibule, zelenina, sůl voda, stabilizátory. Celkem dobře ochucená, jednou za čas si ji dávám k snídani.

marci1

Ne. Za mě úplně špatně: vepř. kůže, vnitřnosti, dusitan sodný, glutamát, strojně odd. kuřecí maso. Strašná „šmakuláda“. ☹
Recept na jednoduchou domácí paštiku s brusinkami. 🙂
https://www.pro­zeny.cz/clanek/ja­trova-pastika-s-brusinkami-46337