Mikka.lee

Proč některým lidem vadí LGBT+, proč jsou homofobové?

nevím jak vám ale mě to připadá úplně normální.

Nejlepší odpověď
Drap

To se musíš zeptat těch lidí. Mě nevadí, spíše je toleruji, ale normální mě to v žádném případě nepřipadá. To bych potom mohl považovat za normální třeba zoofilii, také ta se někomu líbí.

Další odpovědi
NoFear

Tak si nastuduj něco z biologie a fyziologie. :P Taky hlavně něco o rozmnožování a zachování života..
A bokem např. ekonomii, psychologii a sociologii, se kterými to souvisí, a kterých s ee to dotýká. Ani v jednom to není normální (z pohledu přírody, života ani společnosti – pro kterou to ani není přínosné a to se v ekonomii taky „docela“ zohledňuje).
Přirozené to rozhodně není. Je to přesný opak. Proti přírodě, životu (i společnosti).

Mr. Marek

Protože není jednotného názoru. Jak příznivci, tak ale i kritici mají věcné argumenty. Kritik nerovná se vždy homofob, to je tvoje interpretace. Ono se také nesmí jít do extrému…

Mc Merkurion

… protože z toho dělaj právě to, že je to: „úplně normální“ >>> jenže úplně normální je něco jinýho … bejt tu samý LGBT, tak už lidsgvo dávno vymřelo, ani nestačil přijít středověk …

Ametyst

Mně připadá nenormální, ze se svou sexuální orientací musí mávat jako vítězným praporem. Stále si něco nárokují. Jako by ostatní heterosexuální lidé byli méněcenní. Proto budí lgbt averzi.

Hlada

Normalita je daná četností určitého jevu. Dá se znázornit graficky, např. Gaussovou křivkou. Je to matematický, nikoli subjektivní pojem. V tomto případě se jedná o odchylku od normálu, kterou lze tolerovat, nikoli však označit jako normální. To, že se lidé distancují od nenormálních jedinců, je normální.

Pepa25

Počkejte, svět není černobílý a lidé, kterým vadí LBGT+ ≠ homobofobé. Naopak, existuje celá řada přístupů, nejméně tyto skupiny lidí:

  1. považují se za součást LBGT+ nebo aktivně podporují rovnoprávnost LGBT+
  2. s LBGT+ nemají problém
  3. akceptují LBGT+ s výhradou, že odmítají některé projevy (ochranu práv, pride pochody)
  4. akceptují jen některé menšiny nebo tolerují projevy s výhradami
  5. odmítají existenci sexuálních menšin, tyto projevy považují za nemoc nebo je dokonce chtějí trestat

jirka F

Hele mně například bylo před pár lety diagnostikováno psychiatrem že jsem jako transgender ale jinak jsem heterosexuální­.Takže jak u koho každý má pro to jiný názor a já je respektuji.

JežíšKristus

Jsou to lidé, kteří nenávidí Říši římskou. I římští císařové se oddávali homosexuálním a jiným hrátkám. Před tisíci lety to bylo normální. Přítrž tomu udělala neo-abrahamská palestinská sekta s rybou ve znaku (dnes označovaná jako tzv. Křesťané), která se jako virus rozšířila po světě.
Svatou říši římskou poté lidé taky ukamenovali, a řada lidí vám dokonce bude tvrdit, že i Třetí římská říše (zkráceně Třetí říše), byla špatná! Přitom její vůdce nám tu stavěl dálnice, no řekněte, kdo to dneska má!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

JežíšKristus, ve starověku to bylo v tomto období „normální,“ protože to bylo liberální, volných mravů a degenerativní jako je tomu dnes (hlavně od USA). Tehdy za to mohli vděčit Řecku a jeho demokracii/městským státům a pak Římské republice (což přetrvalo do císařství = oficiálně stále republikou a společnost, mravy ani nic jiného se vlastně nijak nezměnilo). Jinde a jindy ve starověku to „normální“ nebylo.

NoFear

Jasně, že už to některým začíná připadat normální. USA s tou jejich kulturou to cpou úplně všude. A teenageři jsou z těch jeich seriálů tak z blbí, že to podporují a berou to jako něco normálního. (a nejen z filmů a seriálů, ale i v knihách, časopisech, z jejich médií a tisků, od youtuberů a podobných..).
Však v USA bude heterosexualita brzy vnímána jako méněcenné a ta nepřirozená.
Oni to nejen podporují, ale přímo propagují a zdůrazňují jak je to „fajn.“

Mikka.lee

ja se nebudu hádat, ani diskutovat :(. nech si svůj názor já si nechám svůj… I když tyhle názory nechápu.

Mr. Marek

Nechápeš, ale nemíníš diskutovat. Pak se nediv, že jsou tu lidé, kteří na tento trend velmi kriticky nahlížejí.

NoFear

Když nejsou žádné argumenty, žádné odůvodnění proč je to normální, žádné racionální obahjení (protože se to prostě nedá), tak samozřejmě nemůže diskutovat.
Ale já bych stejně nediskutoval, kvůli tomu tady nechodím a diskuze zde jsou asi stejně důležité jako na fb (nic nezmění. Snad to jen některým dělá dobře, když nemají co dělat a mají potřebu se s někým takhle anonymně bavit přes soc. síť).

NoFear

Nápodobně, já zase absolutně nechápu tyhle názory.
I když jako důsledek té obří propagace od USA je to vlastně pochopitelné, že to lidi podporují (a ani neví proč).

Mikka.lee

@NoFear No tak dobře, to je pravda. Ale lidi nemohou za to jak se narodí! Není logické za to lidi odsuzovat.

NoFear

Není pravda, že je to vždy vrozené… Přirozená orientace je heterosexualita a není pravda, že se nedá ovlivnit. Naopak výchovou (ale i špatným zacházením), kulturou a společností. Mravy ve společnosti to nejvíc ovlivňují.
Brzy budou mít i pedofilové, vrazi, různí psychopati, devianti, sodomité a jiní stejná právo, protože i oni za to „nemůžou“ a budou si moct dělat, co chtějí.
Mně by to byl buřt, ať si je každý s kým chce, ale nemělo by jim být dovoleno vychovávat děti a nemělo by se to všude propagovat jako něo úžasného a normálního.
A s nějakou zaujatostí to nemá, co dělat. Prostě to není normální, tak není (doslova proti přírodě). Jinak je mi úplně jedno jaké je člověk národnosti a odkud pochází, jakou má barvou kůže, jakého je náboženského vyznání, atd. A je tu všude hodně islámofóbu, antisemitů, protináboženských (komunistichých), xenofobních, rasistických a lidí s předsudky…
Ale co se týká s LGBT, tak tu o žádné předsudky nejde. Z každého úhlu pohledu to prostě není normální, přirozené (ba ani prospěšné – společnosti).

Pepa25

NoFear je homofob, protože odmítá, že třeba homosexuální orientace je vrozená. To uznává i katolická církev (čl. 2358 Katechismu: „Nezanedbatelný počet mužů a žen má vrozené homosexuální sklony. “)

NoFear

… Zajímavé, že hodně velká část chlapců, která byla v dětství zneužívána nějakým mužem jsou pak gayové (nebo taky pedofilové). Hmm, že by to měli vrozené…?

NoFear

Absolutně není pravda, že se sexuální orientace nedá během dospívání a výchovy ovlivnit a změnit. Zabrouzdej do psychologie…

JežíšKristus

NoFear, víte jaké je % LGBT v USA a EU? Zbytečně se řeší otázka totální menšiny. Podívejte se do Ruska a do Asie, kolik LGBT, transgenderů atd. tam je, než začnete mluvit o USA. Za ladyboyema se jezdí do Thajska, ne do USA, to byste mohl vědět. Řada zvířat je bisexuálních. Je řada mužů, kteří byli hetero, mají děti, pak se z nich ve 40 letech stali gayové a dnes žijí s mužem. Několik takových znám. A skutečně to není jejich volba, LOL.

NoFear

Já neříkám, že to je přímo jejich volba (i když může být – nevědomá a ovlivněná vnějšími vlivy). Ale není to nezbytně podmíněno dědičností. Vliv hraje okolí/prostředí, výchova a zacházení, společnost – její mravy a kultura,…
A nejsem homofob, jak píše Pépá. Nemám z nich ani strach ani je nesnáším, já je jen nepodporuji, říkám, že by se neměli podporovat, jak se podporují a že to není normální (což není). A na tom nic není, zvlášť když je to pravda.
A nejde zde jen o normu, jak to popisuje Hlada (i když má pravdu). Jako to, co se vymyká normalitě (většině). I géniové se vymykají většině a není to normální. Rozohdně ale není lgbt obdivuhodné jako genialita. A zde nejde jen o normu (z pohledu statistiky, ekonomie,..), ale jde tu o normálnost (přirozenost) z pohledu biologie = přírody, rozmnožování, všech pudů atd. (založených na přirozenosti), na kterých stojí život a jeho zachování. Přirozenost, jak se kdo narodil a co k sobě přirozeně patří.

Podobné je např. smýšlení některých feministek, které tvrdí, že jsou muži a ženy naprosto stejní, ale naprosto ve všem (a pak je tu plno feministek, které jsou spíš zhrzené, jdou proti mužům a povyšují se nad ně. To ale nemá co dělat s rovností ani pravým feminismem). To ovše nedává smysl, už jen z fyziologického hlediska a celkové staby těla a funkcí různých orgánů nejsme stejní. Taky jsou tam jiné předpoklady pro schopnosti, dovednosti, sílu/svaly, velikost, myšlení, EQ, pudy a instinkty, atd. Nic z toho ovšem neznamneá, že si nejsme rovni a že je někdo lepší než ten druhý. Muži prostě můžou být v něčem lepší, ale totéž platí pro ženy, které zase můžou být lepší/úspěšnější v něčem jiném. A vzájemně se doplňují.
Určitý feminismus, který hlásá, že muži a ženy jsou a mají vše stejné, je stejný nesmysl (to říkám sám jako feminista), jako že homosexualita je normální, či přirozená… není ani jedno.
Kult přehnané liberálnosti ke všemu a volných mravů rozpoutalo už dávno USA, ve 20. století (ostatní státy to jen pochytily), za kým nebo na jaká vystoupení ty jezdíš někam jinde do světa, je mi jedno. :P :D