mosoj

Je rychlost světla velká rychlost, nebo zoufale pomalá?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to, aby mi někdo po netu napsal, že jsem vůl, je ta rychlost přiměřená. Na to, aby mi někdo vysvětlil, proč tomu tak je, warp 10 nestačí.

Další odpovědi
Edison

Jak se to vezme. Nejstarší světlo k nám letí cca 14mld let. V rámci Tvého NTB je to dostatečně rychlé.

led

Pokiaľ sa chcem dostať z Bratislavy do Prahy, rýchlosť svetla je až prirýchla,
z Prahy do New Yorku let rýchlosťou svetla by bol úžasný,
ale pri lete na aliendronovu planetu kdesi v súhvezdí Plejád, aj pri rýchlosti svetla by cesta bola zúfalo pomalá.

Kelt

Ale musíš se zeptat ve srovnání s čím. Rychlost světla je největší rychlost, kterého může hmotná částice dosáhnout. A je pochopitelné, že čím větší vzdálenost, tím delší doba na její překonání.

Zdendoslav

Na náraz do stromu je rychlost světla kurevsky rychlá (admin promine). Ale je moc pomalá k cestování vesmírem – k nejbližší hvězdě několik let.
Ve srovnání s rychlostí šíření drbů a pomluv v malém mě městě je rychlost světla nepatrná.

Kepler

led: máte pravdu, ale jako Kepler se musím ohradit. Plejády nejsou souhvězdí, ale hvězdokupa v souhvězdí Býka (Aries). Pouhými očima za dokonalých podmínek půžeme spatřit jen Sedm sester z tisíců hvězd. Má to ve znaku i automobilka Subaru. Víte, jak bylo těžké to prosadit?

led

To neviem, myslím o Subaru. Na astronomiu ste tu predsa vy, už 5.storočie. Pre mňa ako laika sú to lampičky na oblohe, čo vždy večer pre nás rozsvedcujú malí alienovia… 🙂