Avatar uživatele
mosoj

Je rychlost světla velká rychlost, nebo zoufale pomalá?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Anikitos, Complex před 1976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Na to, aby mi někdo po netu napsal, že jsem vůl, je ta rychlost přiměřená. Na to, aby mi někdo vysvětlil, proč tomu tak je, warp 10 nestačí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Jak se to vezme. Nejstarší světlo k nám letí cca 14mld let. V rámci Tvého NTB je to dostatečně rychlé.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pokiaľ sa chcem dostať z Bratislavy do Prahy, rýchlosť svetla je až prirýchla,
z Prahy do New Yorku let rýchlosťou svetla by bol úžasný,
ale pri lete na aliendronovu planetu kdesi v súhvezdí Plejád, aj pri rýchlosti svetla by cesta bola zúfalo pomalá.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ale musíš se zeptat ve srovnání s čím. Rychlost světla je největší rychlost, kterého může hmotná částice dosáhnout. A je pochopitelné, že čím větší vzdálenost, tím delší doba na její překonání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zdendoslav

Na náraz do stromu je rychlost světla kurevsky rychlá (admin promine). Ale je moc pomalá k cestování vesmírem – k nejbližší hvězdě několik let.
Ve srovnání s rychlostí šíření drbů a pomluv v malém mě městě je rychlost světla nepatrná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

led: máte pravdu, ale jako Kepler se musím ohradit. Plejády nejsou souhvězdí, ale hvězdokupa v souhvězdí Býka (Aries). Pouhými očima za dokonalých podmínek půžeme spatřit jen Sedm sester z tisíců hvězd. Má to ve znaku i automobilka Subaru. Víte, jak bylo těžké to prosadit?

před 1976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

To neviem, myslím o Subaru. Na astronomiu ste tu predsa vy, už 5.storočie. Pre mňa ako laika sú to lampičky na oblohe, čo vždy večer pre nás rozsvedcujú malí alienovia… 🙂

před 1976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek