Kulpix

Je rozdíl mezi modrým poštovním autem se žlutou trubkou a žlutým autem s modrou trubkou?

Co které auto rozváží (převáží)?
Poslední dobou potkávám stále více žlutých aut…

Nejlepší odpověď
Gestas

Možná nový design…
Ale nevím.

Další odpovědi
Medulka.013

Žlutý poštovní vůz vozí na poštu peníze a třeba důchody.
Modrý poštovní vůz vozí na poštu tiskoviny, dopisy, pohlednice, balíky..

Klaproth

To netuším, asi žádný. Rozhodně to není tak, že žluté auto vozí peníze. Proč to případným lupičům usnadňovat?

Medulka – nějaký zdroj by nebyl?

Mc Merkurion

… jo, je to podle toho, který barvy měli momentálně víc …

Medulka.013

Klaproth: Samozřejmě, že ty žluté vozy nevozí peníze. Mně to někdo říkal a tak jsem to napsala, ale nějak se mi to nezdálo, tak jsem hledala na internetu a: autoroad.cz/cesky-trh/74611-ceska-posta-dostane-nove-dodavky-zrychli-dobu-dorucovani

Medulka.013

Vídávám ten žlutý poštovní vůz po ránu. Nejdříve jede asi na poštu a potom se staví u Jednoty a u bytovek. Myslím si proto, že vozí i noviny a časopisy.