Amie

Je rozdíl, když zaleju kytku teplou nebo studenou vodou?

Právě jsem potřebovala zalít několik kytek a uvědomila si, že jsem si na jednu z nich místo studené vody, jako vždy, natočila teplou.
Je v tom nějaký rozdíl? Nebo je to prakticky jedno pokud se nejedná vysloveně o vařící vodu?

A je rozdíl zda použiji vodu z kohoutku, balenou neperlivou a balenou perlivou vodu?
Doplňuji:
Balenou z důvodu, pokud ji nevypiju celou a je škoda to vyhazovat. Občas to tak dělá mamka, hlavně pokud flaška byla otevřená příliš dlouhou dobu a již není tak dobrá.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe zalévat květiny vodou o teplotě , která je podobná teplotě okolí. Hodně teplá voda jim nesvědčí, stejně tak jako příliš studená. Kytky tím utrpí velký tepelný šok. Proto také zahradníci zalévají kytky ale i ostatní rostliny brzy ráno, nebo večer.
Na zalévání je nejlepší voda měká, z řeky nebo potoka. Potom voda dešťová, pokud nežijeme v hodně znečišťovaném prostředí. Voda z vodovodu by se měla nechat odstát. Nejlépe minimálně 24 hodin , nebo déle.

Další odpovědi
anonym

Rozdíl to určitě je a pro kytku může být nezvladatelný. Pokojové květiny mají rády vodu „odraženou“ . Na studenou si sice mohou zvyknout, ale neprospívají po ní nejlépe. Teplá voda jako taková je smícháním horká (bez aktivního kyslíku) a studená. Opět je to nouzové a ne příliš vhodné řešení. Zalévat květiny balenou vodou nebo minerálkou to už považuji za úplně nevhodné. V minerálkách jsou obsaženy minerály, které nemusí každá květina snášet. Perlivé vody nejsou také vhodné a o kvalitě balených vod je v poslední době dost často pojednáváno na internetu, nejsou zdravé ani pro lidi.
Doplňuji:
Za ty zbytky starých a vyvětralých minerálek by Ti kytky nepoděkovaly. Tvoje máma může být ráda, že květiny neumí mluvit. Proč si vůbec někdo myslí, že to, co není dobré pro člověka, snese zvíře, nebo kytka? Je to zásadní omyl.

hanulka11

květiny se teplou vodou nezalévají – no uvidíš co udělá – třeba to přežije
nejlepší je pro květiny voda dešťová , ale proč zalévat balenou ? Je to vyhazování peněz – zalévej vodou z kohoutku nejlépe odstátou
Doplňuji:
tak to ano,to klidně zalej , pokud bys vodu jen tak měla vylít je to škoda – květinám to nevadí

terry

Pro kytky je ideální voda ostátá. Má potom pokojovou teplotu a chlor z ní je vyprchaný. Teplou vodu, záleží na tom, jak moc teplou, snad květinka přežije.
Co se týče balené vody, pokud není slazená, nemělo by to vadit. Když není z ledničky, to asi ano.

kablik

Soudě podle tvého dotazu, tebe ani tvou mamku bych k zalévání kytek vůbec nepouštěl.