Nejvhodnější doba zalévaní zahrádky je :

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

jiná doba

Ideální by bylo ráno i večer. Zálivka by měla být brzy ráno, nebo později večer, aby rostliny byly vystaveny co nejmenšímu teplotnímu šoku. Ideální je odražená voda z nádrže a nezalévat během dne, když praží slunce.

Další odpovědi
www

jiná doba

Málo možností v anketě.
Ráno i večer, hlavně ne při plném slunci. Osobně upřednosťuji ráno, pak večer. Rostliny mají zásobu na den I noc.
Zkušenost
Doplňuji:
Pochopitelně, v závislosti na počasí 😁.

Mapel

večer

Doplňuji:
Důchodci mohou i ráno, ale pro běžného pracujícího občana večer a hlavně když není zahrádka u baráky. Důvody jsou jasné – odražená voda ze sudu, rostliny nejsou pod pražícím sluncem a nezažijí tepelný šok.

hanulka11

ráno

Doplňuji:
já vždy zalévám ráno za chládku

anonym

večer

Zalévat se dá jak brzy ráno, tak později večer. Zalévám nejraději večer, když už se venku šeří. Rostliny mají alespoň dostatečný čas nasát důkladně vodu. Při slunných dnech by ranní zálivka nemusela být dostatečně účinná.

honza19hk

večer

Doplňuji:
navečer nebo kdykoli když nepraží sluníčko.

venkovan

jiná doba

Prostě a jednoduše – když je čas. Ale večerní zalévání nemusí být pro některé rostliny to pravé, protože vlhkost na listech pomalu osychá a vytváří se tak podmínky pro padlí, plísně a houbové choroby.
Takže kdo může – zalévat na zem, dle možností si pořídit kapénkovou zálivku a nebo vybetonovat zahradu. Ta se může kropit celý den.
Doplňuji:
A drobnost – lepší je pořádně jednou třeba 2× týdně zalít, než každý den cmrndat po troškách.

anonym

www. Kolik bys chtěl těch možností?! Inteligentu to stačí!