Lukáš005

Je riziko při líbání, když je jeden z partnerů pozitivní na zánět ureaplasma?

Mám zakázány jen nechráněný pohlavní styk po dobu bráni antibiotik (14 dní), poté kontrolní testy po léčbě.

Odpovědi
seraphico

Líbat se klidně můžete:

„Ureaplasmata se přenáší především pohlavním stykem, ale k nákaze může dojít i během orálního sexu, líbáním k přenosu nedochází.“

Zdroj: https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/ureaplasma-294110

tlustykarlos

Ureaplasma urealyticum je gramnegativní bakterie patřící mezi mykoplazmata, která se vyznačují absencí buněčné stěny. Záleží na typu bakterie, její agresivitě, nastavení vaší imunity atd. Těch faktorů pro přenos je většinou několik a je jen na nás jaké riziko jsme ochotni podstupovat.