Rokio

Je první věta vyhrožování a druhá vydírání?

  1. věta – Zabiju tě.
  2. věta – Pokud mě budeš ohrožovat, tak tě oddělám.

Otázku jsem položil, protože mě zajímá odpověď na ní a má čistě informativní charakter.

Nejlepší odpověď
Kelt

Neznáme kontext, tak to není jednoznačné. Kolikrát si to lidé řeknou a nemyslí to doslova. A co když je tam zvíře, taky s ním můžeme tak komunikovat. Ta první věta je jednoduchá věta, oznamovací a druhá je souvětí, jedná se o jednu větu hlavní a druhou vedlejší , podmínkovou.

Další odpovědi
Dochy

Bez znalosti kontextu nelze soudit. To první klidně může být prosté oznámení… Ve kterém filmu byl tenhle duchaplný dialog?

  • Pamatuješ jak jsem Ti sliboval, že Tě zabiju jako posledního?
  • jo, jo…
  • Tak to jsem kecal

Ta druhá může být klidně jen varování. Mít zbrojní pas a pistoli u pasu a přede mnou by byla nějaká hora svalů s nožem v ruce, co by se ptala na mou peněženku, je vhodný čas na podobné, zcela legální, varování.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kelt

Dochy, jestli se nepletu je to z filmu Komando, kdy Arnold drží Sallyho za nohu nad propastí. Arnold jako Arnold Schwarzeneger hraje Metrixe .

Dochy

Mohlo by být. Dík, budu si muset připomenout 😉

Nemohl jsme si vzpomenout jestli to byl Arnold nebo Silvestr… a spíš než propast ta suchá strana přehrady (ne že by to na věci něco měnilo 😉

Dochy

kouk jsem nanějaký fotky, tu přehradu mám možná zas odjinud. Budu muset dostudovat 😉