pn65

Je protizákonné, když společnost nemá žádný kontaktní způsob?

Chtěl jsem kvůli dluhu kontaktovat jednoho věřitele, kterému dlužím, nicméně ani přes google, ani přes seznam jsem nenašel jakýkoliv kontakt, prostě ani meil, pevná, nebo mobil nic prostě… adresu sídla taky ne, no mám dojem, že tato fyrma odkoupila můj dluh od společnosti a nedává žádnou šanci abych zaplatil a dala to rovnou na exekuci.

Je toto legální o tom kontaktu, dá se nějak bránit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nemůže dát exekuci, pokud emá exekuční titul-např. rozsudek. K rozsudku nebo platebnímu rozkazu se můžeš odvolat nebo podat odpor. Zde je název firmy i adresa uvedena.
Pokud máš peníze, můžeš zaplatit tak, že je složíš do notářské úschovy s odůvodněním, že firmu věřitele nelze dohledat. V případě soudní/notářské úschovy se jedná tak, jako bys dluh uhradil. Potom je problém na firmě a ne na tobě.

Další odpovědi
ivzez

Vyhledejte si společnost v obchodním nebo živnostenském rejstříku.

Jak jste se o společnosti dozvěděl? Jestli Vám poslala nějaký dopis, měly by být
údaje v záhlaví nebo v zápatí. Dopis pravděpodobvně někdo podepsal → zkuste do vyhledávače zadat jeho jméno včetně titulu v uvozovkách.
Např.: „Ing. Jméno Příjmení“

Alesh

Že ho nenajdeš na netu ještě neznamená, že ho nemá. Buďto blbě hledáš nebo ho tam neuvádí. Pokud to je jakási pochybná firma, pak stejně bude sídlit někde v nějaké výškové budově např. v Praze spolu s dalšími dvěma ty více či méně pochybných firem.

Drap

Ano, je to zcela legální. Dluhy se mají platit včas.