pkpdy

Je prohřešek (dostal jsem napomenutí), když doručím zaměstnavateli neschopenku za kolegu?

Kolega se nechtěl vidět s nadřízeným, proto poslal neschopenku po mě.

Nejlepší odpověď
Emefej

Je důležité, aby neschopenka byla včas doručena. Kdo jí doručí, nehraje roli. Co kdyby byl kolega nemocný tak, že by musel ležet? Taky by jí musel někomu svěřit.

Další odpovědi
anonym

Žádný prohřešek to není a není i to, že zaneseš takzvaný lístek na peníze potvrzený OL, při pokračující PN!

lexx

není to nic neobvyklého pokud leží (například) marodnej doma s horečkou nebo ve špitále…

cukrar

Napomenutí? jak to znělo? Opravdu to bylo napomenutí? Co jste porušil?
Přinést neschopenku může kdokoliv.

tony2412

No ten nadřízený je ale hňup,panebože jak tohle může dělat nějakýho vedoucího???

ivzez

„Kolega se nechtěl vidět s nadřízeným“?
Pak jste mu pomohl obejít jeho povinnost
► omluvit a doložit nepřítomnost v práci.

Samozřejmě existují případy, kdy se nemocný nemůže omluvit sám,
ale z Vašeho dotazu nemám dojem, že by šlo o takový případ.