_Bůh_

Je prognóza české inflace ve výši 15 % přehnaná? Jaká bude inflace v jiných zemích?

GenSVR: Včerejší den ruského prezidenta Vladimira Putina poznamenaly dvě významné události. Prvním byla zpráva předsedkyně ruské centrální banky Nabiullinové prezidentovi s prognózou inflace na konci roku ve výši 69–72 % při zachování současného stavu sankční politiky.
Inflace je podle Putina jedním z hlavních ukazatelů stavu ekonomiky a životní úrovně v zemi, a právě na sledování tohoto ukazatele si dává obzvlášť záležet. Prognóza 70% inflace rozčílila Putina o to více, že se nejedná o nejpesimistič­tější prognózu.
A za druhé, Putin, zjevně rozladěn výhledem inflace centrální banky, uspořádal prostřednictvím videokonference schůzku s ředitelem FSB Bortnikovem, ministrem obrany Šojgu a ředitelem SVR Naryškinem.
Když se Putin dozvěděl, že Bortnikov je přesvědčen, že FSB není zodpovědná za narušení „speciální operace“ na Ukrajině a že problémy spočívají v jiných službách a vojenském bloku, neudržel se a Bortnikovovi ostře vynadal.
Bortnikov na to znovu reagoval prohlášením, že je připraven odstoupit. Putin nemůže přijmout jeho rezignaci ani provést personální změny ve vedení bezpečnostního a vojenského bloku; vnější pozorovatelé by to vnímali jako přiznání neúspěchu vojenské operace již v této fázi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Konec roku je strašně daleko, teď se hraje o to, co bude ze březen a jestli a jak moc šok odezní (třeba u nás už šok na PHM odeznívat začíná).
Takže si to dejme pod sebe: stát – únor (skutečnost) – březen (prognóza)
ČR – 11,1% – 13%?
Maďarsko – 8,3 % – 10%?
Rusko – 9,2% – 20–30%?
Turecko – 54% – 60%?
USA – 7,9% – 8,2%?
Německo – 5,1 % – 5,5 %?
… (s použitím Tradeeconomics, webu ČNB atd.)

Další odpovědi
dubraro

Oni to nějak našvindlují. Ve skutečnosti je to pro běžné občany už teď kolem 30%, do konce roku odhaduji 50%.

Drap

Neni přehnaná. Osobně+ si dovolím odhadovat, že bude ještě vyšší.

_Bůh_

Turecko má 50 %? To jsem vůbec netušil. To se už skutečně ani nevyplatí chodit do práce 😂