Kajoch

Je pro vás přehlednější znázornění analogového, nebo digitálního času?

Pokud mám schůzku např. za jednu a půl hodiny, při pohledu na hodiny s analogovým časem se mi zdá, na rozdíl od digitálních hodin, že mám o něco víc času:)

Nejlepší odpověď
Kepler

Mně přijde analogové znázornění daleko praktičtější. Nemusím sebou pořád tahat kalkulačku.

Další odpovědi
independent

Analogový, podívám se a vím kolik je, kdyžto u digitálního si ta čísla musím přečíst, sice to zabere zlomek setiny sekundy, ale připadá mi to pomalejší.

Klaproth

Analogové znázornění je pro mě přehlednější.Nne­jenom u času, ale u všech měřáků.

Edison

Obecně je mi to fuk. Ale jinak spíš podle účelu, nebo potřeby přesnosti preferuji způsob vyjádření: „čtvrt na jednu“, „za pět minut deset“… Slovně, analogicky k analogovému zobrazení při vyjádření méně přesného, nebo volnějšího času, kde mi na pěti minutách nesejde. „10:48“ při potřebě přesného vyjádření a to digitálně.

Doplnění: I moje hodinky odpovídají tomu, co jsem napsal: Přehledné letecké analogovo/digitální hodinky, kde pro rychlou orientaci mám local time analogově a UTC na digitálu, kde využívám spíše přesný čas pro zápis.

marci1

Pokud si mohu vybrat, tak čas analogový. Ručička se posunuje a to je mi bližší, než čas digitální, kdy poslední číslice zmizí a objeví se nová. Hodinky mám s ručičkami. 🙂

Drap

U mne vyhrává analogový verze.

Brblal

Já také analogový, proto jsem si koupil hodinky s ručičkami, které navíc mluví a jsou řízené DCF (jdou na vteřinu přesně) tyto:

Zdroj: https://www.con­rad.cz/rucicko­ve-naramkove-dcf-hodinky-nemecky-mluvici.k393243?gcl­id=CMP49s2cy9YC­FQeJsgodkmMIfg

Kulpix

Co jsem na střední a víc používám číslice, je mi to fuk, předtím jsem preferoval ručičkové, chcete-li,, analogové''

Mc Merkurion

… používám sluneční, na nějaký hodině přeci nesejde, a poledne a klekání zvoněj v kapličce …
… ale když už musim volit, tak nejbližší ručičkové jsou na kostele (a to ještě v sousední vsi) takže vyhrávaj digi na mobilu (hodinky nenosim už asi dvacet let) …

anonym

Je to spíš věc zvyku, umím si představit i mnohem názornější a praktičtější znázornění času i se zvýrazněním například obvyklých činností z kelandáře formou ikony a východu/západu slunce formou barevného podkresu … zobrazení času denního času by se dalo udělat mnohem lépe než jak jej dnes máme zažíté. Ono také záleží na konkrétních hodinách, designeři jsou místy pořádně nepraktičtí lidé, a umí i ručičkové hodiny dokonale znepřehlednit 🙂

anonym

Je to spíš věc zvyku, umím si představit i mnohem názornější a praktičtější znázornění času i se zvýrazněním například obvyklých činností z kelandáře formou ikony a východu/západu slunce formou barevného podkresu … zobrazení času denního času by se dalo udělat mnohem lépe než jak jej dnes máme zažíté. Ono také záleží na konkrétních hodinách, designeři jsou místy pořádně nepraktičtí lidé, a umí i ručičkové hodiny dokonale znepřehlednit 🙂

Kepler

Já jsem si jen jako raritu koupil nedávno hodinky. které nemají ručičky ani číslicový display – binární hodinky. Jen se tam rozsvěcejí číslice https://www.o­brazky.cz/?q=Bin%C­3%A1rn%C3%AD%20ho­dinky&fulltex­t&mm=2#utm_con­tent=obrazky&ut­m_term=Bin%C3%A1r­n%C3%AD%20hodin­ky&utm_medium=hin­t&utm_source=se­arch.seznam.cz&id=d7e16­88b9d520b0c

Kajoch

To marci:já také…i když jsem měl i jiné verze:))