FlAsh_7

Je pro informatiku důležité znát přepočet soustav?

Nejlepší odpověď
Justin1

Řekl bych, že je dobré o tom něco vědět. Třeba při práci s barvami v CSS se používá jednak decimální zápis jako třeba „rgb(255, 255, 255)“ a jednak hexadecimální zápis jako „#FFFFFF“.

Další odpovědi
aliendrone

To záleží na podoboru, informatika má i takové, které se zabývají vysloveně humanitní problematikou. Na druhou stranu takový programátor se bez toho prakticky neobejde. :)

Hlada

Není. Minimálně pro technika. Také mě s tím trápili ve školách, za několik desetiletí praxe jsem to ale nikdy k ničemu nepotřeboval. V krajním případě převést šestnáctkovou na bity a to je tak všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.