Je pro Evropana složité získat americký řidičský průkaz?

Děkuji.

Odpovědi
Drap

Pokud má i občanství USA , tak neni. Pokud neni občanem USA, stačí mu náš řidičák.

roco888

Dělal jsem si americký řidičák v březnu 2002, tedy krátce po útoku na dvojčata. V tu dobu ještě nebyla naplno zavedena všechna bezpečnostní opatření na úřadech, atd. a přesto jsem měl docela problém získat potřebné podklady k tomu, aby mi vůbec bylo dovoleno začít. Díky americkým přátelům jsem to nakonec absolvoval, ale myslím, že v dnešní době bude získání amerického řidičáku legální cestou a bez nějaké podpory „místních“ velmi složité. Je to pro ně něco jako občanka u nás, tedy jejich hlavní „ajdý“ (ID).
Takže odpověď na otázku – ANO.