Avatar uživatele
Registrovaný

Je přípustné mít natažen přívod el. proudu oknem bytu do kůlny/činžovní dům/?

Celoroční připojení el proudu do kůlny na dvoře přes okno bytu ve 2.poschodí-je potřebný souhlas Společenství nájemníků?Není to proti bezpečnostním předpisům?Může být proti i hledisko estetické /co kdyby to napadlo více majitelů kůlen/?
Doplňuji:
Za 5O let to nikoho nenapadlo,až tohoto majitele bytu přistěhovaného z venkova=drobné práce v kůlně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

...doplnil bych předcházející odpověď o následující.

Pokud schůze shromáždění vlastníků rozhodne potřebnou většinou (v tomto případě je postačující nadpoloviční většina přítomných na této schůzi), že se na fasádu např. nebudou instalovat satelity, že se například nebudou tahat antenní šňůry ze střechy po fasádě do oken jednotlivých bytů, že se například nebudou dávat větrat peřiny do oken směrem do ulice, že se např. okenní truhlíky musí udělat jen ´jednotným´stylem atd., atd.
...tak to všichni musí respektovat. Samozřejmě, že dotčení vlastníci se pak mohou bránit podáním žaloby, že s příslušným rozhodnutím SVJ nesouhlasí.

No a trvalé natažení kabelu z okna 2.patra do přilehlé kůlny může být považováno za stejný ´esteticky´ problém jako výše popsané příklady a je klidně možné, že SVJ rozhodne, že TRVALÉ natažení tohoto kabelu je dle názoru SVJ nežádoucí... a dotčený vlastník pak buď poslechne a případně se bude bránit ´soudně´ a nebo neposlechne a pak budou vynucovací úkony na SVJ.

Každopádně by vše raději mělo být na základě DOHODY :-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Je to přípustné, pokud se dodží normy a předpisy. je to jako když natáhnete prodlužku na sekačku, nebo nabíječku na auto....


Avatar uživatele
Zlatý

Okrem estetiky a súhlasu spoluobyvateľov...
Celoročné natiahnutie elektrického vodiča ja tzv. trvalý rozvod, spôsob ťahania a upevnenia presne určuje príslušná elektronorma /vyhl.51/

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

elektrikář

Je to nebezpečné. pokud to vítr utrhne. Je řešení pokud by s tím majitel domu souhlasil. Protáhnout Váš mněřený kabel stopačkou do sklepa provrtat zeď položit chránicí trubku do zemně. Kabel samostatně jistit, a instalace v kůlně musí odpovídat normám.Jinak vám kůlna shoří.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.