Avatar uživatele
Hanah

Je přípustné mít natažen přívod el. proudu oknem bytu do kůlny/činžovní dům/?

Celoroční připojení el proudu do kůlny na dvoře přes okno bytu ve 2.poschodí-je potřebný souhlas Společenství nájemníků?Není to proti bezpečnostním předpisům?Může být proti i hledisko estetické /co kdyby to napadlo více majitelů kůlen/?
Doplňuji:
Za 5O let to nikoho nenapadlo,až tohoto majitele bytu přistěhovaného z venkova=drobné práce v kůlně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Hanah

Zajímavá 0 před 4796 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

…doplnil bych předcházející odpověď o následující.

Pokud schůze shromáždění vlastníků rozhodne potřebnou většinou (v tomto případě je postačující nadpoloviční většina přítomných na této schůzi), že se na fasádu např. nebudou instalovat satelity, že se například nebudou tahat antenní šňůry ze střechy po fasádě do oken jednotlivých bytů, že se například nebudou dávat větrat peřiny do oken směrem do ulice, že se např. okenní truhlíky musí udělat jen ´jednotným´stylem atd., atd.
…tak to všichni musí respektovat. Samozřejmě, že dotčení vlastníci se pak mohou bránit podáním žaloby, že s příslušným rozhodnutím SVJ nesouhlasí.

No a trvalé natažení kabelu z okna 2.patra do přilehlé kůlny může být považováno za stejný ´esteticky´ problém jako výše popsané příklady a je klidně možné, že SVJ rozhodne, že TRVALÉ natažení tohoto kabelu je dle názoru SVJ nežádoucí… a dotčený vlastník pak buď poslechne a případně se bude bránit ´soudně´ a nebo neposlechne a pak budou vynucovací úkony na SVJ.

Každopádně by vše raději mělo být na základě DOHODY 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Je to přípustné, pokud se dodží normy a předpisy. je to jako když natáhnete prodlužku na sekačku, nebo nabíječku na auto…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Okrem estetiky a súhlasu spoluobyvateľov…
Celoročné natiahnutie elektrického vodiča ja tzv. trvalý rozvod, spôsob ťahania a upevnenia presne určuje príslušná elektronorma /vyhl.51/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Je to nebezpečné. pokud to vítr utrhne. Je řešení pokud by s tím majitel domu souhlasil. Protáhnout Váš mněřený kabel stopačkou do sklepa provrtat zeď položit chránicí trubku do zemně. Kabel samostatně jistit, a instalace v kůlně musí odpovídat normám.Jinak vám kůlna shoří.

před 4722 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony