independent

Je „pražská kavárna“ složená z kavárenských povalečů?

navazuje na mou otázku.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-prazska-kavarna#discussion

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná i někteří byli povaleči, ale je to jen zemanovský umělý pojem.
"Pražská kavárna je pejorativní označení pro nejasně definovanou skupinu velkoměstských intelektuálů, kteří jsou veřejně aktivní a zajímají se o politiku. Má se jednat zejména o dřívější voliče ODA a Unie svobody, kteří se snaží navazovat na politiku pravdy a lásky, již prosazoval Václav Havel. Výraz kavárna odkazuje na místa setkávání intelektuálů, přičemž Praha je chápána jako symbol velkoměsta s intelektuály odtrženými od reality „běžných lidí“. "
(wiki)

Další odpovědi
Ušel ventil

Teď už se tam v těch pražských kavárnách schází sluníčkáři (Drahošovci) co sem chtějí za velké prachy (příjem z toho maji i neziskovky ) přitáhnout doktory a inženýry z Asie a Afriky – pro prachy jdou zájmy a přání lidu bokem.

ivzez

Není.
Kavárenský povaleč je vyhynulý druh.

EKSOT123

Kepler – když o těch intelektuálech, tak je prý ještě jedno zajímavé místo v Praze – vertikální chrlič intelektuálů (VCHI) http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Vertik%C3%A1ln%­C3%AD_chrli%C4%8D_in­telektu%C3%A1l%C5­%AF

independent

Ivzez, tak to jste mně uklidnila

ivzez

(–: