ricco

Je pravda, že škodovky mají tenčí plech než třeba peugeot nebo renault?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze takto zevšeobecňovat a porovnávat.

Další odpovědi
nyjono

Není škodovka jako škodovka.
Nemůžeš porovnávat Favorita a Superba.
Obecně mají tenčí plech levná auta. Není to jen o síle motoru a výbavě. Šetří se všude.

Arne1

Někdy je tenčí plech lepší než tlustší. Tenčí je pružnější, kdežto tlustší je tužší.
Kdysi jsme byli v Jugoslávii u moře. My měli 1000MB normální, vedle nás byl jeden co říkal že ji má z exportu s lepšími plechy. A co se nestalo – jedno ráno kroupy jako pěst. Na našem se skoro neprojevily, jeho střecha byla krásně ďobkovaná.

elkon

Obecně mají tenčí plech všechna auta, protože se všude šetří. Záleží pak na vhodném tvarování a profilu, aby se zbytečně neprohýbal.

Kryšpín

Tak na př. Renault Scénic má blatníky něco podobného jako Trabant před 50 lety, ve Švédsku byl nedávno test na rezivění nových autíček které mají kvalitní ochranu na 7 i 10 let, po roce v severních podmínkách některé vychvalované rezaté až běda, špatně dopadl Citroen C 4 a někteří japončíci.