Je pravda, že pokud se hází perly před svině, tak je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás? Byl už takový případ?

Viz: https://legacy­.blisty.cz/ar­t/33524.html

Inspirace z otázky: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-nekdo-jak-vzniklo-rceni-hazet-perly-svinim

Nejlepší odpověď
annas

Jde o podobenství, které se nedá brát doslovně. Vypozorované ze života.

Samozřejmě, kdyby svině dostala perly, určitě by je neocenila. K čemu by jí byly dobré? K žrádlu určitě ne. . Pokud by měla malá selátka, určitě by je bránila a mohla by ublížit člověku. Třeba dnes bachyně – zasáhnout do jejího života s mláďata, určitě by to pro člověka špatně dopadlo.

perla“ – symbol pravé duchovní nauky, vedoucí k poznání Boha
„svině“ – zevní, ve smyslech a zlu si hovící člověk, neschopný správně chápat duchovní pravdy. Nemáme perly, duchovní nauky, házet „sviním“, neduchovním lidem, aby nás nezačali pronásledovat a škodit nám.

To, že nemáme předhazovat „perly“ před „svině“ (jinak je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají nás) tedy znamená to, že bychom neměli předkládat pravou duchovní nauku lidem, kteří ji pro svůj zastřený rozum nejsou schopni správně chápat, jinak ji budou překrucovat a následně se obrátí proti nám. "

http://www.ji­rivacek.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&task=view&id=1020

Další odpovědi
zjentek

Těžko říct, jestli takové případy jsou, ale rozhodně je rozumné házet perly tam, kde žádný svině nejsou. Někteří ovšem takový místo nemohou nalézt. Ani doma.

Drap

Nelze jako pravdivé jednoznačně potvrdit. Záleží na tom o jaké svině se jedná. Svině jako taková, samice od vepře, ať už domácí nebo divoká si perel všímat nebude. Je ji to úplně jedno. Pokud tě má napadnout, z nějakého jiného důvodu, tak tě stejně napadne. U sviní z jiných živočišných druhů to však tak může být.
A kdo by taky perly sviním házel?

bububabu

Tohle není myšleno doslova hodit perly prasatům, tím je myšleno nemluv s bláznem o vyšších věcech protože je stejně nepochopí a ještě je schopen ti za to ublížit…a děje se to velice často..