Jan Kunčar

Je pravda, že železniční závory jsou vyrobeny tak, že i osobní auto je bez problémů zlomí (když uvázne na přejezdu)?

Slyšel jsem o tom, ale nevím, jestli je to pravda.

Nejlepší odpověď
jirka F

Je to nutné.Pokud je ohrožena bezpečnost řidiče tak to jde aspoň lehce zlomit. Je to lepší než kdyby ho srazil vlak.

Další odpovědi
cukrar

Vždyť je to jen prkno, když auto zničí svodidla, proč si neporadí s prkýnkem.

Edison

U nás bych tomu věřil.

Petr1491

Ano, je to tak, jdou lehce zlomit a překonat.

mosoj

Prý to tak je. Nicméně já bych zlomil toho, komu se to stane!!

led

Drevo sa dá v prípade núdze zlomiť, mechanizmus sa tým nepoškodí. Ak je šofér sám, ťažko môže naraz dvihnúť rameno závory a súčasne šľapať na plyn.
Dôvod uviaznutia na trati teraz nebudem riešiť.

Brblal

Pokud by se to stalo, že auto uvízne na kolejích a závory jsou dole, stačí, když jeden člověk vystoupí z auta a rukou zvedne závoru, aby mohlo auto ihned odjet mimo koleje! (jde to, viděl jsem video z přejezdu ČR).

Závory jsou z plastu a váží 5 až 10 kg, takže to člověk zvedne jako nic.

jirka F

Brblal a co když už je vidět nebo slyšet přijíždějící vlak.Stačí ty závory zdvihnout?

Brblal

Ano, stačí zvednout jednu závoru a auto může ihned ujet z přejezdu.

terry

A ta zvednutá závora zůstane nahoře nebo je potřeba ji podržet?
Co když je v autě řidič sám?

Brblal

Ta zvednutá závora nezůstane nahoře, něco váží a tou svojí váhou je přitahována dolů, musi ji někdo držet aby vydržela výše, třeba řidič za mnou jedoucího auta (když jedu sám v autě). Ona závora váží třeba 5 kg, to jakýkoli běžný člověk nadzvedne a podrží (než auto ujede pryč z přejezdu). Pak přestane vyvíjet sílu a závora vlastní váhou klesne zase dolů a zůstane dole.

mosoj

Když může odjet, tak proč tam uvázl ???

Dochy

Dá se najít pár důvodů. Ne všechny jsou normálnímu smrtelníkovi zcela pochopitelné…

  • Dočasná blbost – odjet může jen pokud ta blbost na chvíli pomine
  • nehoda
  • chyba řidiče (vjel na přejezd v koloně, která pak zastavila)