Rokio

Je pravda, že za těžké ublížení na zdraví může viník zaplatit víc než kdyby někoho usmrtil?

Vysvětlím to.

Pokud pachatel druhého těžce zraní, tak poškozený v mnoha případech nebude schopen pracovat, takže mu kriminálník bude muset platit do konce života, pokud se mu vina prokáže.

Jestliže ale činec jiného člověka připraví o život, tak zaplatí odškodné pozůstalím. To bude jednorázové.

Je ale pravda, že za těžké ublížení na zdraví je menší trest.

Odpovědi
Dochy

Tak sis odpověděl. Co chceš ještě vědět? Bacha, náhrada „způsobené škody“ (jako jsou třeba náklady na léčení, nutná péče o invalidu atd…) není trest.