Zvědavý

Je pravda že v USA se auta prodávají (dělají) s automatickou převodovkou ??

Američanům stačí „jen sešlápnout pravou nohu“ ??

Nejlepší odpověď
bestak

Ano, většina amerických vozů se vyrábí s automatickou převodovkou. V autě se pak nachází dva pedály, plyn a brzda. Existuje tu taky něco jako „řadící páka“ (jen se jí říká „volící“), kterou si řidič vybírá různé řadící režimy.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­tomatick%C3%A1_p%C5­%99evodovka

Další odpovědi
Quimby

Ano, dokonce se dělají i v Evropě.
V USA je ale narozdíl od ČR většina aut právě s automatem, u nás pořád převažuje manuál.