Rokio

Je pravda, že v noci slušní lidé spí?

Když jsem byl na OA, tak jsem se někdy musel učit i v noci.

Co dělají neslušní lidé v noci?

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, je to nesmysl. Odjakživa byli mezi lidmi tzv. „sovy“ – strážci ohně. Nebýt jich, neměl by v noci kdo udržovat teplo a střežit ležení.

Další odpovědi
Dochy

Na to se ptej např. řidičů nočních tramvají, busů vlaků,… lidí na noční ve fabrice apod. Ale opatrně, doporučuju mít po ruce nějakou gorilu…

Kelt

Dělám ranní nebo noční směny a znám hodně takových lidí. Jeden poslanec řekl na toto téma něco, což mu mnozí zazlívají.

xiperio

To co přes den.
Co je slušnost a co už ne.
je to dle kultury lidstva.

Disraeli

Ne, pracují a množí se… jindy třeba i spí. ;) Ti „neslušní“ se množí i přes den. :D

Pepa25

Fráze „slušní lidé v noci spí“ je obvykle reakce na ty, co si rádi užívají „noční život“ (to je opět ustálená fráze a neznamená jakýkoliv život v noci). Takže „neslušní“ jsou ti užívající si noční život a slušní ti, co ho oželí.

Marty Koller

Někteří lidé trpí nespavosti a nemůžou za to

paul1

Myslím, že tato otázka by měla platit na zloděje. V dnešní době se ale bezostyšně krade i ve dne.

jirka F

Tak to tedy smekám klobouk učit se i v noci. Já musel být v půl deváté v posteli.

Rokio

jirka F: Děkuji, Jirko.