StandaKoudel

Je pravda, že rybičky v konzervě jsou do konzervy dávány za živa?

Ptal se mě na to můj žák. (9. třída) Je to pravda nebo je to fake?

Nejlepší odpověď
Emefej

Třeba uzené šproty jistě nejsou do konzervy dávany živé.

Další odpovědi
mosoj

Zavřou konzervu a pak nadělají laserem řezy a ukousnou hlavu.
Doplňuji:
jirkajirka" Většinou celý zpracovatelský proces probíhá na lodi . Takové to zamražování se dělá jen u větších ryb a jenom na malých lodích.

jirkajirka

Nevím ale uvažuji,že když sardinky loví na moři do sítí a následně mrazí a až je loď plná odváží ji do výkupu k dalšímu zpracování tak určitě živé nebudou.

zjentek

někdy se do konzervy mrkni, třeba jednou za život ..když ten trup bude na bříšku jakoby rozříznutý, koukáš na organické šasi ,)

edeltrudak

Ano je to pravda…

elektrikář

Záleží na vybavení rybářské lodi Sledi na slanečky se plnívaly se solí do sudů Byl to nejednodužší spůsob konzervace. na cestu z moře k zákazníkovi.

kablik

jasně, jenom před vložením do plechovky jim zaživa uříznou hlavičku a vykuchají bříška, tak a teď babo raď…