lenivyucen

Je pravda, že při nákaze koronavirem zabije člověka vlastní organismus a nikoliv samotný koronavir?

Prý se tomu říká " cytokinová bouře" a je to prý něco jako nadměrná odpověď imunitního systému na hostitelský vir v těle.

Odpovědi
Pepa25

Nejsem si jistý, zda už je tento mechanismus prokázán (ještě se u Covid-19 ani definitivně neví, jestli je možná opětovná nákaza), ale v případě příbuzného SARSu se uvádí, že poměrně vysoká úmrtnost byla způsobena tímto typem imunitní reakce.

mosoj

Ty už jsi viděl, aby bakterie nebo vir někoho zabily? Vždy tě zabije některý orgán tvého těla, jehož činnost bakterie nebo vir naruší!!!

zjentek

Tak je tomu prakticky vždy. Při extrémně vysoké teplotě spustí tělo nechanismy chlazení a člověk vesměs zemře na podchlazení, nikoli na virus, který spustil mechanismy horečky.
Někoho taky třeba dlouhá léta zabíjí mechanismy vlastního mozku a třeba ani nemá virus. To je zase můj případ. (;