Rokio

Je pravda, že předchůdcem slepice byl tyranosaurus rex?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Velmi zjednodušeně jsou ptáci (i slepice) potomci druhu/poddruhu dinosaurů, ale určitě se nedá říct, že tyranosaurus je předchůdcem slepic (tyranosauři vyhynuli a neměli žádné potomky ani se nijak nevyvinuli… vyhynuli). Vývoj zažily druhy, které přežily (většinou menší).
V historii bylo plno neuvěřitelných vývojů z malinkých živočichů v giagantické obry, z vodních na suchozemské nebo naopak, z plic na žábry i naopak, ze studenokrevných na teplokrevné atd atd. Z krátka z jednoho druhu na jiný a nakonec na velmi odlišný.
Vřele doporučuji sérii „Putování“ (Putování s dinosaury, Putování s pravěkými monstry,… a další. Jsou i novější dokumenty o dinosaurech nebo pradávných tvorech, kteří byli před i po dinosaurech. Ale řekl bych, že „Putování“ je stále nejlepší, byť je to už 20 let staré).

Další odpovědi
zjentek

Dle toho jak škube hlavou při chůzi se mně zdá, že podobně jako tyranosaurus si dnes vykračuje straka. Pokud by měla na hrudníčku ještě takový dvě malý zakrslý ručičky, už bych se nedivil vůbec ničemu. (;

Zuno

Předchůdce dnešní slepic.
https://www.zo­ochleby.cz/kur-domaci-bantamka-6194/

Disraeli

Ale aby to nebylo zavádějící, tak bych upřesnil, že ptáci se vyvinuli z malých pozemských dinosaurů. S ptakoještěry a létajícími dinosaury neměli nic společného (krom toho znaku, že mají křídla), jinak zcela jiné, tedy nepříbuzné druhy.