JaNčUšKa

Je pravda, že nemůžeme vzbudit náměsíčného člověka? Pokud ano, proč?

Odpovědi
Drap

Náměsíčnost je stav dosti podobný hypnoze. Za jistých podmínek ji vzbudit lze.

mosoj

O somnabulismu je toho plný net !!
http://www.spa­nek.psychoweb­.cz/x-somnambulismus.php

anonym

Podle toho, co právě dělá – pokud se nachází v nějaké nebezpečné pozici (např. leze po střeše), mohl by se leknout a např. spadnout.
Pokud je v bezpečí, klidně jej probuď.

msi

Náměsíčnej člověk se nemá budit…může se polekat apod.. neví jak se tam dostal totiž víš.
Přítelkyně je náměsíčná, řeknete ji ať si jde lehnout, nebo ji odvedete, nikdy ne nasilne, vzdy vklidu. Až se vzbudí, nepamatuje si to. Někdo to tak má. Hlavně bacha na to chození po baraku, radši jděte s ní. :)