jirka F

Je pravda že muže ničí osamělost a ženy naopak ne?

Nebo je to naprosto mylné tvrzení a vše je jinak?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
zjentek

Ano, je to přesně naopak.

Další odpovědi
Filip84

Je to předsudek, který vychází z thesis, že ženská umí vařit, zapošít, uklidit, chlap umí umlátit palicí, zastřelit šípem, opravit střechu.

Jednoduchý psychologický fakt je, že člověk je tvor společenský, samotou trpí každý, bez ohledu na pohlaví.

paul1

No říká se, že muž bez ženy „zvlčí“. Ale ověřeno to nemám.

elkon

Je to hloupost. Každý si může zařídit život podle potřeby.

aliendrone

No, podle mě spíše ženy vyžadují větší porci sociální interakce. Ač souhlasím s paulem1, že samotný muž často „zvlčí“ (jasně, proč pořád doblba utírat prach, když ho není ani půlcentimetrová vrstva ;) :D), ale zpravidla jim stačí jednou, dvakrát týdně zajít do hospody a sociální interakce mají dostatek na zbytek týdne. A ten jsou schopni strávit na lesní samotě naprosto bez nudy. Od dob PC a internetu to platí dvojnásob. :)

Ženy prostě nějak VÍCE vyžadují pozornost okolí nebo co. Proto (NEJEN!) staré báby tak rády drbají (chlap si to všechno naráz odbyde u piva). Moje sourosemetriky od doby neomezených paušálů protelefonují NĚKOLIK HODIN denně se svými kámoškami.. Často je doslova POROD se jim dovolat, lepší poslat SMSku! Kdybys slyšel CO řeší, tak odpadneš! A k tomu přirozeně NAVÍC přímá shledání – na kafíčko s dortíčkem do cukrárny, na šťopičku ulepeného bezinkového likéru i na nedělní posezení u nějaké dusivky (bábovky) se vším všudy. To jeden nechápe, JAK TO MOHOU VYDRŽET?!? Kdy si najdou čas na KLID? :o ;) :D

Takže NE, 3jentek má podle mě pravdu, je to spíše NAOPAK. :)

Disraeli

Není to ani tak o pohlaví (jisté tendence, sklony tam být mohou), jako spíš o temperamentu a s ním související i introverze/ex­troverze. Pak taky charakter a návyky, což má ještě větší vliv.
Důležité taky je, že povahové rysy, ale i osobnost se dá změnit, jakož i vnímání (světa, ostatních, atd), názory, postoj, způsob života, sociální interakce,…

Takové tvrzení neplatí. Některé muže i ženy bude samota a ticho ničit, frustrovat a podobně, nedokáží být sami, potřebují být obklopeni lidmi, čerpají z toho energii, štěstí a podobně. JIní muži/ženy budou spokojeni dokonce spokojenější osamotě, potřebují samotu a klid (alespoň v určité míře), jsou rádi sami, dokáží si to užívat, využívají toho, čerpají z toho a sami ze sebe energii, sílu, spokojenost a podobně. Tohle ale spíš záležitost otázky extrovert X introvert (plus dalších charakteristik) a nastavení mysli.