paul1

Je pravda, že lidé s esenciálním tremorem se dožívají vyššího věku?

Můj příbuzný má esenciální tremor Sy (primární třes rukou). Od známého se dozvěděl, že lidé s tímto postihnutím se většinou dožívají vysokého věku. Hledal jsem o tom nějaké informace, ale nenašel. Děkuji za odpověď, Pavel

Doplňuji pro ivzez: mému známému to říkal jeho lékař, doslovně – lidé s touto nemocí se dožívají vysokého věku

Nejlepší odpověď
annas

Vyššho věku v jakém smyslu? Beru to tak, jako u ostatních relativně zdravých jedinců., jak to má každý „osudem určené“. Kdy skončí jeho životní pouať.

"Esenciální tremor není život ohrožující porucha (pokud nebrání tomu, aby se člověk o sebe postaral). Většina lidí je schopna žít s tímto stavem normálním životem – ačkoli se samozřejmě mohou najít každodenní aktivity jako je konzumace jídla, oblékání nebo psaní, které jsou velmi obtížné. Teprve tehdy, když je třes velmi těžký, způsobuje skutečné zdravotní postižení.

Skutečná příčina esenciálního třesu není stále úplně jasná, avšak předpokládá se, že abnormální aktivita mozku, která způsobuje třes, se zpracovává přes thalamus. Thalamus je struktura hluboko v mozku, která koordinuje a kontroluje svalovou aktivitu.

Neexistuje 100% lék na esenciální třes, ale léčba, která poskytuje úlevu od jeho příznaků, může být velmi užitečná při zlepšování kvality života. Ale ne každá léčba nebo postup je účinný pro všechny osoby s ET. Váš lékař doporučí individualizovaný léčebný plán včetně určitých změn životního stylu, které mohou pomoci snížit nepříjemné třesy, kterými trpíte.

stejně jako pomohou bylinky.

atd.

Pokud o této chorobě ještě všechno nevíte, projděte si odkaz.

https://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/e­sencialni-tremor-neboli-esencialni-tres-priznaky-priciny-a-lecba/

Další odpovědi
Kepler

Nejsem lékař, ale ještě jsem neslyšel, že by nějaká nemoc prodlužovala věk. I když to vlastně nemoc není, pouze syndrom nějaké nemoci, třeba Parkinsona. Více zde:
https://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/e­sencialni-tremor-neboli-esencialni-tres-priznaky-priciny-a-lecba/

ivzez

Podle mne to pravda nebude. Ale zeptejte se toho
známého → snad bude mít nějaký odkaz na zdroj informace.