čahoun zuzan

Pokud jsem nastoupila do práce 3. 4. 2018, už se mi duben nezapočítává do výpočtu dovolené, protože l. 4. byla sobota?

Je pravda,že když jsem nastoupila 3.4.už se mi duben nezapočítá do dovolené?

Je pravda, že pokud jsem nastoupila do práce 3.4.2018, protože prvního byla sobota.,už se mi duben nezapočítává do výpočtu dovolené?

Odpovědi
ivzez

Důležité je datum sjednané v pracovní smlouvě.

Jestli máte smlouvu sjednánu od 1. dubna,
počítá se i celý duben.

Pokud jste ale smlouvu uzavřela až od třetího dubna,
nezapočte se duben jako celý odpracovaný měsíc.

(Pracovní smlouvu „nedává zaměstnavatel“, i zde jde
o právní vztah dobrovolně sjednaný oběma stranami.
Mohla jste trvat na sjednání od 1. dubna.)