Klára K.

Je pravda, že každý má vyvážené schopnosti a talenty?

Že třeba moje spolužačka je vysoká, hubená a hezká v obličeji a jdou jí sporty, ale zase jí to moc nejde ve škole a je taková jednodušší (nemyslím to ale zle), a jiná spolužačka je zase strašně moc chytrá a vzdělaná, jde jí učení ale má různé zdravotní problémy atd.
Je pravda, že to je všechno tak vyvážené (vím, že se vzhled nedokáže srovnávat s talenty, ale tohle byl jenom příklad)?
Protože se trochu bojím, co se mi v životě stane, jestli chápete :D
(teď nechci být nějaká narcistická, ale snažím se to brát co nejvíc objektivně:) zdravá jsem, nejsem nějak hrozně tlustá, ve škole mi to docela jde (prostě se nemusím moc snažit) a mám hrozně moc koníčků (kreslení, psaní, skládání, blablabla…) no a tak logicky podle té životní rovnováhy, kterou jsem výše popsala, by teď měly následovat nějaké hodně velké nedostatky, nebo by se mi mělo v životě něco špatného stát. (v podstatě něco jako karma ale obrácená… Dalo by se říct :D )
Myslíte si, že to tak funguje, nebo se obávám zbytečně?
Je to pravda, nebo se zbytečně obávám?

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to jen zbožné přání. V praxi tomu tak ale není. Ne nadarmo se říká, že čert s**e na větší hromadu. Ostatně touto problematikou se zabýval i Jára Cimrman ve své pohádce Jak chudák k ještě větší bídě přišel.

Další odpovědi
anonym

Ano souhlasím,„kde bůh dal jinde ubral“,jelikož když se řekne o někom,že je génius,tak to zpravidla platí „v jednom směru“ a nikoliv univerzálně.
p.s.Obrácená karma je taky karma,ale jestli je vyvážená to už je věc jiná…
Doplňuji:
…,ale tím se není potřeba nějak extra zabývat,protože život má X rozměrů,které lze jen objevit.

lexx

není

Agneta

Super otázka – asi tvoje nej ze všech, moc se mi líbí a fakt snad tak trochu závidím – neboť ta by byla „jak ušitá“ ode mne… :DDD
Je vidět, že jsi se moc zlepšila, poté co jsem ti tak vynadala…

Já jsem toho názoru, že „v životě se všechno vyrovná“, že není „plusu a mínusu“… – taky např. v otázce výhod a nevýhod pohlaví, což se tady už jednou (poněkud nedostatečně) diskutovalo, tady jeden příklad za všechny: „muži mají větší sílu“ – ale k čemu jim to v praxi je, že? – kdo má sílu, musí těžce pracovat; na co žena nemá sílu, tam pošle muže:DDD
A to muselo být dřív mnohem horší, neboť ti museli bojovat s mamuty a medvědy, dále pak v bojích (a pro takového Cézara nebo Napoleona neznamenaly jejich životy víc, než jen číslo)…:D

„Vyvážené schopnosti a talenty“…na to se musí nejdřív přijít (moc hezká humanistická otázka):DD
Já jsem se ptala (jen „v duchu“), jaké jiné – snad skryté kvality – mají hloupí lidé – >
a bezesporu mají…neboť tam, kde je na jedné straně talent, může být i na druhé straně velký deficit… nebo právě (ausgerechnet) hudební skladatel „je potrestán ztrátou sluchu“ – stalo se častěji, příklady by byly, a to muselo být strašné, ale v tomto smyslu to tak nějak je, takže když už mluvíš o karmě…taky to může být tak, že zaplatíš (rukou, nohou, sluchem, okem, co já vím) – a už máš klid:DDD >na tuto otázku by se jistě dalo hezky a hodně diskutovat:DDD

ReHu

Asi těžko tvrdit, že někdo je pěkný na pohled, inteligentní, chytrý, manuálně zručný, hodný, sportovně nadaný, …
Ale o vyváženosti se asi mluvit nedá.
Řekla bych , že každý něco má, něco umí a něco mu chybí.
Většinou to je tak, že si MYSLÍME, že nám chybí zrovna to, co jakoby nemáme.
Ale hodně toho můžeme získat. Když budeme chtít a uděláme pro to to, co je potřeba.

Šidlo

  1. je vedecky dokázané, že určité talenty/nadania a choroby/slabosti sú v génoch spolu…určité talenty sú spolu, určité choroby sú spolu
  2. je historicky dokázané, že mnohí zlí ľudia doplatili na svoje zlé skutky, niekedy veľmi tvrdo a s nimi aj ich rodiny (či už boli spoluvinné alebo nie!)

tákže, toto boli fakty

zamýšľať sa nad tým, kto je v čom dobrý a zlý a či je to fér rozdelené…nuž:

  • niektorí ľudia mali veľa problémov, ale vypracovali sa/niekto im v správnu chvíľu pomohol
  • niektorí mali zdravie, intelekt, talent, dokonca krásu.....všetko premrhali, zničili, skončili ako trosky

oboje sa stáva, ale nie často, len takéto prípady často vidieť v TV, lebo sa na to dobre pozerá

  • v skutočnosti väčšina ľudí v EÚ má veľmi dobrý potenciál a problémy, ktoré sú riešiteľné...­..minimálne polovica populácie je takáto

a vidím, že ste ešte stále negooglili ,,just world bias" keď sa oháňate karmou
Doplňuji:
zjednodušene: nie, nie je to rozdelené spravodlivo, niekto má prakticky všetko, niekto zhola nič

anonym

ReHu -Tak bysme mohli slovíčkařit do aleluja např.jaká je vyváženost individuální a duální(na úkor koho)…říkám,že je více rozměrů!?…a přemýšlet nad tím je ryze zbytečný luxus,ale pozorovat se můžeme to jo.

anonym

Hlada – Matouš 13:12;„Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má“…a co když mám a obrátím karmu bude ze me lezbička s aidsem,nebo z chudé princezny se stane „zlatá-zlatější žába“?Ach ti dogmatisti…

anonym

No jasně Jára Cimrman byl bůh,který se „se svou hradbou vozovou v Evropě proslavil“,opírat se o „bláboly"slavných umí kde kdo,ale jaký je váš názor?Snad ne ryze "parazitní“?

anonym

Přece vesmír se neustále rozpíná a logicky s ním i využitelné možnosti?

anonym

…člověk je vesmír v malém,to ví každé malé dítě!