Avatar uživatele
Klára K.

Je pravda, že každý má vyvážené schopnosti a talenty?

Že třeba moje spolužačka je vysoká, hubená a hezká v obličeji a jdou jí sporty, ale zase jí to moc nejde ve škole a je taková jednodušší (nemyslím to ale zle), a jiná spolužačka je zase strašně moc chytrá a vzdělaná, jde jí učení ale má různé zdravotní problémy atd.
Je pravda, že to je všechno tak vyvážené (vím, že se vzhled nedokáže srovnávat s talenty, ale tohle byl jenom příklad)?
Protože se trochu bojím, co se mi v životě stane, jestli chápete :D
(teď nechci být nějaká narcistická, ale snažím se to brát co nejvíc objektivně:) zdravá jsem, nejsem nějak hrozně tlustá, ve škole mi to docela jde (prostě se nemusím moc snažit) a mám hrozně moc koníčků (kreslení, psaní, skládání, blablabla…) no a tak logicky podle té životní rovnováhy, kterou jsem výše popsala, by teď měly následovat nějaké hodně velké nedostatky, nebo by se mi mělo v životě něco špatného stát. (v podstatě něco jako karma ale obrácená… Dalo by se říct :D )
Myslíte si, že to tak funguje, nebo se obávám zbytečně?
Je to pravda, nebo se zbytečně obávám?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Agneta, anonym před 3265 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Je to jen zbožné přání. V praxi tomu tak ale není. Ne nadarmo se říká, že čert s**e na větší hromadu. Ostatně touto problematikou se zabýval i Jára Cimrman ve své pohádce Jak chudák k ještě větší bídě přišel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano souhlasím,„kde bůh dal jinde ubral“,jelikož když se řekne o někom,že je génius,tak to zpravidla platí „v jednom směru“ a nikoliv univerzálně.
p.s.Obrácená karma je taky karma,ale jestli je vyvážená to už je věc jiná…
Doplňuji:
…,ale tím se není potřeba nějak extra zabývat,protože život má X rozměrů,které lze jen objevit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

není

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Super otázka – asi tvoje nej ze všech, moc se mi líbí a fakt snad tak trochu závidím – neboť ta by byla „jak ušitá“ ode mne… :DDD
Je vidět, že jsi se moc zlepšila, poté co jsem ti tak vynadala…

Já jsem toho názoru, že „v životě se všechno vyrovná“, že není „plusu a mínusu“… – taky např. v otázce výhod a nevýhod pohlaví, což se tady už jednou (poněkud nedostatečně) diskutovalo, tady jeden příklad za všechny: „muži mají větší sílu“ – ale k čemu jim to v praxi je, že? – kdo má sílu, musí těžce pracovat; na co žena nemá sílu, tam pošle muže:DDD
A to muselo být dřív mnohem horší, neboť ti museli bojovat s mamuty a medvědy, dále pak v bojích (a pro takového Cézara nebo Napoleona neznamenaly jejich životy víc, než jen číslo)…:D

„Vyvážené schopnosti a talenty“…na to se musí nejdřív přijít (moc hezká humanistická otázka):DD
Já jsem se ptala (jen „v duchu“), jaké jiné – snad skryté kvality – mají hloupí lidé – >
a bezesporu mají…neboť tam, kde je na jedné straně talent, může být i na druhé straně velký deficit… nebo právě (ausgerechnet) hudební skladatel „je potrestán ztrátou sluchu“ – stalo se častěji, příklady by byly, a to muselo být strašné, ale v tomto smyslu to tak nějak je, takže když už mluvíš o karmě…taky to může být tak, že zaplatíš (rukou, nohou, sluchem, okem, co já vím) – a už máš klid:DDD >na tuto otázku by se jistě dalo hezky a hodně diskutovat:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Asi těžko tvrdit, že někdo je pěkný na pohled, inteligentní, chytrý, manuálně zručný, hodný, sportovně nadaný, …
Ale o vyváženosti se asi mluvit nedá.
Řekla bych , že každý něco má, něco umí a něco mu chybí.
Většinou to je tak, že si MYSLÍME, že nám chybí zrovna to, co jakoby nemáme.
Ale hodně toho můžeme získat. Když budeme chtít a uděláme pro to to, co je potřeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

  1. je vedecky dokázané, že určité talenty/nadania a choroby/slabosti sú v génoch spolu…určité talenty sú spolu, určité choroby sú spolu
  2. je historicky dokázané, že mnohí zlí ľudia doplatili na svoje zlé skutky, niekedy veľmi tvrdo a s nimi aj ich rodiny (či už boli spoluvinné alebo nie!)

tákže, toto boli fakty

zamýšľať sa nad tým, kto je v čom dobrý a zlý a či je to fér rozdelené…nuž:

  • niektorí ľudia mali veľa problémov, ale vypracovali sa/niekto im v správnu chvíľu pomohol
  • niektorí mali zdravie, intelekt, talent, dokonca krásu.....všetko premrhali, zničili, skončili ako trosky

oboje sa stáva, ale nie často, len takéto prípady často vidieť v TV, lebo sa na to dobre pozerá

  • v skutočnosti väčšina ľudí v EÚ má veľmi dobrý potenciál a problémy, ktoré sú riešiteľné...­..minimálne polovica populácie je takáto

a vidím, že ste ešte stále negooglili ,,just world bias" keď sa oháňate karmou
Doplňuji:
zjednodušene: nie, nie je to rozdelené spravodlivo, niekto má prakticky všetko, niekto zhola nič

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ReHu -Tak bysme mohli slovíčkařit do aleluja např.jaká je vyváženost individuální a duální(na úkor koho)…říkám,že je více rozměrů!?…a přemýšlet nad tím je ryze zbytečný luxus,ale pozorovat se můžeme to jo.

před 3265 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hlada – Matouš 13:12;„Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má“…a co když mám a obrátím karmu bude ze me lezbička s aidsem,nebo z chudé princezny se stane „zlatá-zlatější žába“?Ach ti dogmatisti…

před 3265 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No jasně Jára Cimrman byl bůh,který se „se svou hradbou vozovou v Evropě proslavil“,opírat se o „bláboly"slavných umí kde kdo,ale jaký je váš názor?Snad ne ryze "parazitní“?

před 3265 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Přece vesmír se neustále rozpíná a logicky s ním i využitelné možnosti?

před 3265 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…člověk je vesmír v malém,to ví každé malé dítě!

před 3265 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek