Rokio

Je pravda, že katolická církev napáchala nejvíce zla ze všech náboženství?

Pálení knih, nevinné ženy na hranicích, křížové výpravy, snaha zavádět jinde křesťanskou víru proti vůli domorodců atd.

Existuje nějaké jiné náboženství, které se dopustilo více zla?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Je to pravda. Ale nedá se to brát, že to je vina přímo náboženství. Je to vina církve/lidí. Náboženství hlásající mír a podobně a dopustilo se v jeho jménu nejvíc zvěrstev v historii (ale ti lidi nejednali podle náboženství a jeho přesvědčení, ale podle vlastních přesvědčení. vášní a lidské omezenosti).
Někdo ti beztak opáčí, že Islám (to ať se podívají to historie… to že jsou NĚKDE dnes NĚKTEŘÍ muslimové radikální, neznamená, že takoví byli i v historii a že křesťanství za sebou nenechalo hotové genocidy páchané přes tisíc let).