xiperio

Je pravda, že k mutaci covidu-19 dochází pouze u nakaženého člověka?

To znamená, že proces mutace probíhá uvnitř organismu. Pokud se člověk dostane do styku s virem a nenakazí se, tak ho předá kontaktem dál ve stejné formě. Rozumím tomu tak, že očkovaný člověk může dalším stykem předat vir dalšímu, ale jelikož neonemocní, tak v něm virus nezmutuje?

Nejlepší odpověď
Funna

každý organismus (člověk, zvíře), který předává vir do okolí ho předává až po jeho namnožení v těle a předává vlastně jeho kopii…jenže při přenosu může dojít k předání „špatné kopie“ a tak dojde nahodilé změně – mutaci…ta je buď životaschoná a šíří se dál, nebo není a pak zanikne…(chřipka tohle dělá každoročně)…

a ad očkování, kterému nějak nechápu proč každý tak bezmezně věří, aniž by znal fakta (jen na upřesnění, nemám obecně nic proti očkování, spíše naopak, ale u covidu už nejde o blaho národa, ale jen o kšeft…proč myslíte, že se ředitel Pfizeru nenechal očkovat???)…
naočkovaný nejen že může lehce onemocnět, ale také vir roznášet dál a jak bylo výše uvedeno, může tedy předat i mutaci…
jediné, v čem je očkování výhodné, je mnohem menší pravděpodobnost, že bude mít těžší průběh, než nenaočkovaný…i když vzhledem k tomu, že jsem se zatím nikde nedozvěděla, kolik a jak „kvalitních“ protilátek se vytvoří, myslím, že ani sami „odborníci“ zatím neví, jak to vlastně…a navíc, pokud už straší teď se třetí dávkou, tak to asi nebude moc…
jedinou jistotou je zajít si v průběhu odstupu času na vyšetření na protilátky, jenže to pojišťovny skoro nikde nehradí, tak se nikomu nechce platit něco kolem 1500,– takže se raději nechají zadarmo a bez přemýšlení píchnout (hlavně, že budou mít pokoj)…bohužel i taková je česká nátura…

Další odpovědi
elkon

Nelámu si s tím hlavu, protože to stejně neovlivním. Pro mě je hlavní, že jsem očkován a snažím se dodržovat pravidla. Víc mě nezajímá.

Alesh

Tak samozřejmě, tos nevěděl? 😉 Virus dlouhodoběji přežívá a tedy může mutovat jen v hostiteli, kde má na to podmínky. Ten vir není schopen jen tak někde sedět v lese na pařezu a pak si na tebe přeleze, když si tam sedneš po nakaženém houbaři. 🙂 A už vůbec na tom pařezu nezmutuje. 😉

Dochy

K mutacím dochází během množení. Možnost že by došlo k životaschopné mutaci, zatímco vir někde sedí na zadku a čeká až ho někdo slízne, je podle mně natolik nepravděpodobná, že ji klidně můžem považovat za nemožnou. Takže ano, k mutaci dochází jen u nakaženého.

Funna: „jediné, v čem je očkování výhodné, je mnohem menší pravděpodobnost, že bude mít těžší průběh, než nenaočkovaný!“ – myslím, že se mýlíš. Měla by zde být více než slušná šance, že vir bude zlikvidován dříve než se začne znatelně množit. Tím netvrdím, že je očkování 100procentní. Jen si myslím, že má větší význam než uvádíš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Pro Funna: Obávám se, že se mýlíte. Přece virus mohu předat ve stejné formě dál (třeba jen podáním ruky). A moje otázka zněla, jestli PROCES mutace probíhá v organismu očkovaného člověka. A pokud nemá podmínky v tomto očkovaném jedinci tak nemutuje.
Z toho vyplývá, že neočkovaný i očkovaný člověk může přenést vir ve stejné formě na druhého jedince (podáním ruky) Ale v neočkovaných lidech ten virus mutuje, a ty ho pak ve zmutované formě roznášejí. A to je to nebezpečí pro celou populaci.
Mimochodem, tu informaci o řediteli Pfizeru jste našla kde? Prosím důvěryhodný zdroj.

Funna

ach jo…asi nečteš, co jsem napsala do odpovědi, nebo to prostě jen nechápeš…abys mohl něco roznášet, musí se to v tobě první namnožit do životaschopného množství…pak např. kýchnutím do ruky kapénky s namnoženým virem předáš dalšímu…
A VIR MUTUJE V KAŽDÉM, V NAOČKOVANÉM NEBO NENAOČKOVANÉM!!!
nejak netuším, kde jsi na ten blábol, že naočkovaní jsou nesmrtelní a nemohou přenášety mutaci…no možná díky tomu, že se tvrdí, že očkování zabírá i na mutace, ale to je opět jen reklama, protože farmaceutické společnosti stále nemají dost nahrabáno a s jídlem roste chuť…

a co to je důvěryhodný zdroj???…dneska není důvěryhodným zdrojem nic, u čeho si nemáš možnost osobně ověřit, že je to pravda…stále jsou poplatná svým chlabodárcům…takže jen pár zahraničních odkazů:
https://www.cnbc­.com/2020/12/14/pfi­zers-ceo-hasnt-gotten-his-covid-vaccine-yet-saying-he-doesnt-want-to-cut-in-line.html, nebo tady: https://eu.usa­today.com/sto­ry/news/factchec­k/2021/03/30/fact-check-pfizer-ceo-albert-bourla-received-covid-19-vaccine/7028843002/, nebo tady: https://apnew­s.com/article/fact-checking-afs:Content:10025190134