Rokio

Je pravda, že fetišismus je parafilie a homosexualita není?

Footfetish mi přijde daleko méně škodlivý než když dva muži mají spolu sex. Je to nepřirozené a může to škodit zdraví. Aktivní homosexuál ani nemůže darovat krev, což fetišista může, pokud nemá jiné zdravotní problémy.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
rrihamirek1

jiný názor

Oboje je OK. Myslim, ze kazdemu muze byt ukradene, co spolu doma delaj dva chlapi a nebo jestli spolu doma chlap a zena olizuji nohy.

Filip84

jiný názor

Homosexualita s lidmi byla, je a bude. Není to nějaký „konstrukt“ modernistů, Freimaurerů, nebo něco podobného, protože homosexualita se vyskytovala i u původních obyvatel Ameriky, Aboriginal, etc. Proč: nevíme. Ale když něco je tisíce let, tak je potřeba to přijmout jako factum a naučit se s tím žít. Nic škodlivého na tom není, pokud tím ani jeden ze zúčastněných netrpí.

Stejné je to s fetishem.

My, zhruba, víme, jak fetiš vzniká, což není ani tak podstatné, podstatné je, že to vzniká v kojeneckém věku, u každého je to různě silné, a v zásadě se s tím nic moc nedá dělat.

Představa, že např. BDSM praktiky se „vyrojily“ po tom, co bydlenky, které ještě nemají vyřešený problém, jak dosáhnout orgasmu, viděly film Fifty shades of Grave, je směšná. Ano, samozřejmě, může být, že to někoho naláká. No, tak je nalákaný, a tak si to zkusí. A podle toho se zařídí, většinou si to prostě zkusí, pak zjistí, že to pro ní není, a tím to skončilo. Ale jinak je to staré, jako lidstvo samo: vždyť už podle Mezopotámské mythologie bohyně plodnosti Inanna bičovala své poddané, aby se vzrušili, a když usoudila, že jsou vzrušeni dostatečně, práskla bičem, a na ten pokyn oni všichni souložili.

Stejné je to s různým lesklým oblečením, jako je latex, guma, nebo kůže (latex a guma jsou materiály relativně nové, takže před tím to byly jiné materiály), a – jednoduše – fetishem snad na všecko možné a nemožné.

Pokud to danému jedinci neškodí, např. tím, že bez toho není s to dosáhnout vyvrcholení, není potřeba se tím trápit. Pokud škodí, pomůže psycholog, případně i psychiatr.

To je tak asi celý příběh, jako. Nežijeme ve středověku, proboha! 🙂

https://www.lu­i.cz/co-se-deje/item/5491-4-fakta-z-davne-historie-i-zhave-soucasnosti-bdsm-ktera-vam-vyrazi-dech-a-jako-bonus-nsfw-foto-sado-maso-hratek-napric-staletimi-uvnitr-clanku
https://flirtkon­takt.cz/a/jak-dobre-znate-puvod-a-historii-bdsm/
https://www.mhsex­shop.com/a/la­tex-historie-a-soucasnost