Rommart

Je pravda, že dlužník s třeba 11 exekucemi bude automaticky zařazen do insolvenčního řízení?

Dobrý den, dnes jsme se v práci bavili s kolegy na téma osobní bankrot, jeden kolega tvrdí, že je schválena nějaká novela insolvečního zákona, dle níž by měl být dlužník s třeba 11 exekucemi exekutorem automaticky přihlášen do Insolvenčního řízení a i bez dlužníkova vědomí. Nikomu z nás ostatních se této věci nechtělo věřit. Zkoušel jsem něco o této novince najít na netu, leč asi neumím správně hledat, tudíž se obracím na znalé o bližší info. Předem moc díky za Váš čas a za vysvětlení této problematiky.

Odpovědi
Drap

Nic podobného jsem neslyšel a považuji to za vyložený nesmysl.

JájsemRaibek

Ministr Pelikán o tom uvažuje a po předložení nějaké komisi by to navrhnul jako novelu zákona. Chce vyjít vstříc těm, kteří nedosáhnou na nynější podmínky, zejména spalcení minimálně 30% dlužné částky.

Kura

Zatím se o něčem podobném jen jedná a doufám, že u toho tak i zůstane, protože by to byl návod jak žít. Dlužit co nejvíce, půjčovat si kde můžu, zaopatřit rodinu a pak po mě potopa. Stát mě ochrání, protože jsem hajzl, který dluží kam se podívá, ale splácet nemusím.