Rommart

Novela insolvenčního zákona bude platit pro všechny?

Dobrý den, s kolegy v práci jsme měli v průběhu svačinky na směně debatu o aplikaci Novely Insolvenčního zákona, tedy za předpokladu, že tato projde kompletním procesem schvalování, tudíž nyní dotaz: znamená to, že bude novela platit i pro stávající řádně platící účastníky Insolvencí(kteří již mají Schválené oddlužení třeba 3 roky)? Nebo všechny Novelou avízované změny tudíž výhody budou platné jen pro nové žadatele o oddlužení? Protože pokud by to bylo jen pro nové zájemce tak je to přece nefér vůči lidem kteří splácejí poctivě třeba již 2 nebo i více let.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zcela jistě bude součástí zákona i paragraf, kde se bude říkat, zda zákon platí pro nově podané žádosti, pro žádosti podané např. od roku 2017 nebo přesně formulované podmínky.
Zatím se jedná jen o vládní návrh a tudíž otázku nelze zodpovědět.