Rokio

Je pravda, že člověk je nebezpečný společnosti jen tehdy, pokud se dopouští trestné činnosti?

Trestný čin je jednání, které je nebezpečné společnosti, tzv. společnost ohrožuje. Naproti tomu přestupky jsou společnosti jen škodlivé.

Znamená to tedy, že pouze pachatelé trestných činů jsou nebezpeční společnosti?

Pokud nemám pravdu, tak jací lidé jsou obecně nebezpeční společnosti?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mnohem nebezpečnější jsou jinak trestně bezúhonní lidé, kteří dělají špatná politická rozhodnutí, nebo dokonce způsobí smrt miliónů lidí. Pro příklady v historii i současnosti nemusíme chodit daleko… Sedět by měli i takoví volové, kvůli kterým nebylo možné sehnat hajzlpapír a banány jen před Vánocemi.

Další odpovědi
Drap

Neni pravda, že jen tehdy. Může být společnosti nebezpečný, i když se trestného činu doposud nedopustil.

Lamalam

„Kůň je nebezpečný zezadu, bejk zepředu. Blb je nebezpečný ze všech stran! Dokonce i za rohem.“

Jan Werich