manon

Je pravda, že čápi na shromaždišti před odletem do teplých krajů uklovou slabší jedince? Ty, co nejsou zdatní v letu?

Doplňuji:
venkovan: Mne to nepobuřuje a chápu, proč by to tak být mohlo. Jen nevím, zda je to pravda a ještě jsem se s tím nesetkala, ale zaslechla. Tak se zkouším ptát.

Nejlepší odpověď
venkovan

Příroda má svá pravidla – výrazně slabí by ostatní zdržovali.Takže třeba příroda byla tak milosrdná, že je nechá uklovat, než aby dlouho umírali vysílením, zimou, hlady.
není přece nic neobvyklého, že když je nedostatek potravy, silnější mláďata vyhodí z hnízda slabší apod. Nepřenášejme do přírody lidský phled na svět a jeho sociální možnosti. Slabý jedinec nemá často možnost se pářit, protože zpravidla by založil další slabé jedince.
Doplňuji:
Lepší by bylo se zeptat přímo u ornitologů. Já to neslyšel a nebo si to nevybavuji, že by mi to někdo vypravoval.
Popravdě – co se zjistilo, že čápi děti nenosí, tak nějak jsou v přírodě vzácnější a nejsou na denním pořadu diskusí.

Další odpovědi
Drap

Tak to netuším. Nikdy jsem nic podobného neslyšel