Samtibalfars

Je pravda, že Amerika má po světě 900 vojenských základen a Rusové jen 35?

Říkal to nějaký americký politik. Jestliže to pravda je pak víme kdo je agresor nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nesleduji přesné počty, ale tak nějak to bude. To víš, ono se to číslo +/- pořád mění, ale pokud bys použil na obě čísla desetiprocentní toleranci, tak téměř jistě sedí. 🙂

Počkej si na vyjádření Pepy25, ten ti „vysvětlí“, že k ovládnutí světa stačí menší počet desítek voj. základen, třeba 35, ale k jeho obraně je absolutně nezbytná cca TISÍCOVKA! Vrtěl bych ocasem, kdybych si myslel, že Pepa25 odpoví (k věci), ale smůla. 😉
Spíš převede téma na „nové a úžasné rozpočtové škrty ve školství, zdravotnictví, soc. sféře apod.“ (které jsou nutné, abychom zvýšili výdaje a doplnili výzbroj zastaralým a neskutečně předraženým šuntem) a jejich lidumilnost a prospěšnost. POKUD se tedy vůbec vyjádří (což na takto „záludná témata“ NEMÁ ve zvyku). 😉 😁 😁

Další odpovědi
Ametyst

Nejspíš to tak bude. Vždyť jen v Polsku je 10 tisíc Američanů. Kdo se tomu diví, když se Varšavská smlouva rozpustila, ale NATO ne. Zákonitě nastala obrovská nerovnováha.

Drap

https://paulturner-mitchell.com/cs/71285-voennaya-baza-voennye-bazy-rossii-za-rubezhom.html
ssuu.com/world-collector.com/doc­s/vojensk___z__klad­ny_usa_ve_sv__t__

tom.novak90

Si pamatuji jak ukrajinská mafie v „devadesátkách“ vybírala od podnikatelů „výpalné“ za ochranu. Podobnost s NATO a odvodem minimálně 2% z HDP čistě náhodná 😄

elkon

Nezkoumal jsem to, je mi to jedno, ale nic to neznamená (pro nás). Je to věc těch dotčených států. Asi k tomu mají důvod.

College

Vše to jsou jenom hrubé odhady, protože je to většinou vojenské tajemství

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_Uni­ted_States_mi­litary_bases

Pepa25

Není to pravda, ale poměr zruba odpovídá. Záleží také, co se považuje za „základnu“, ale podle Wiki je ruských základen v zahraničí 14 (https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_Rus­sian_military_ba­ses_abroad) , amerických kolem 750 ( https://www.al­jazeera.com/new­s/2021/9/10/in­fographic-us-military-presence-around-the-world-interactive ).
Daleko zajímavější by byl údaj, kolik je kde polovojenských oddílů typu Wagnerovci, ale to je problém z otevřených zdrojů dohledat. Ví se jen, že de facto ovládají Středoafrickou republiku, ale zřejmě jsou v řadě dalších zemí: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Wagner_Grou­p#/media/File:Wag­ner_Group_Map­.svg

Čím se dostáváme k tomu, kdo je agresor: USA, které má stovky základen v Německu, Japonsku a Jižní Korei nebo Rusové, kteří jsou v SAR, Lybii nebo Mozambiku nelegálně?

Dochy

Tak kdo je agresor se podle mně nepozná, podle toho kolik má kde základen, ale spíše podle toho, zda aktivně útočí. Americké základny v Japonsku a Německu mně nějak moc netankují…

Pepa25

College: existence vojenské základny není žádné vojenské tajemství, protože její existenci v době satelitních map jaksi nelze utajit (samozřžejmě je tajné, kolik je kde lidí nebo vybavení a co tam dělají).

Pepa25

Prosím hoďte siť na toho magora, který umí druhé jen urážet …

Ametyst

Pepa25: Žádné druhé neuráží.

Samtibalfars

Když věříte že dobrovolně nebudu vám to vyvracet

Osobně neznám nikoho kdo tady souhlasí s americkou základnou.

elkon

Taky u nás žádná není.