JájsemRaibek

Je pozdrav salam alejkum přátelský, nebo formální?

Pokud pozdravím salam alejkum, jedná se o pozdrav přátelský, tedy dle našeho ahoj, nebo formální, tedy dle našeho dobrý den?

Nejlepší odpověď
marci1

Salam alejkum-jedná se o méně formální formu pozdravu, běžný uvítací pozdrav v muslimských zemích, většinou překládaný jako „mír vám / s vámi“. 🙂
Wikipedie

Další odpovědi
Mortin

*Salam alejkum
a myslím, že jde o způsob formálního pozdravu, nejsem si však jistý