Laura.Paluch

Je povoleno předělat číslo domu?

Je povoleno oddělat čísla domu na plechu a dát místo nich třeba toto? http://www.ko­vian.cz/cz/Do­movni-cisla-a-ostatni/Domovni-cislo-3-120-x-80-x-3-mm-zdobene.html?cur=1

Nejlepší odpověď
annas

Firmy nabízejí výrobu čísel z různého materiálu., takže výměna plechového čísla za číslo z jiného materiálu je povolená všude.

U nás v městě najdeme plechová čísla jen na panelových nebo činžovních domech. Na rodinných jsou taková, která se hodí např. ke stylu domu. Popisné a evidenční číslo nemají být ve stejné rovině,.

Další odpovědi
gecco

Pokud vím, pak jediné omezení vizuální podoby „čísla domu“ je – aby bylo umístěno viditelně, tedy aby bylo i zřetelné a např. nesplývalo s fasádou…
😉

led

Čislo domu na ulici sa robí aj takýmto spôsobom, podmienka je, že musí byť čitateľné…
ale popisné (evidenčné) číslo, na to je stanovená tabuľka s presnými údajmi

cukrar

Asi myslíte jiný vzhled čísla domu?
Není problém, klidně.

Pepa25

Je potřeba pouze dodržet vyhlášku č. 326/2000 Sb. …

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-326

ivzez

Annas,
neumím si představit, jak zařídit, aby číslo popisné (na zdi)
bylo v jiné rovině než číslo orientační (také na zdi domu) …

cochee

myšleno v jiné horizontální rovině, tj., že čísla mají být pod sebou :)