plebs

Je povinnost nebo dobrá vůle být přítomen na jednání v Poslanecké sněmovně ČR?

Na př. ve sledovaném období ze 156 A. Babiš 79 x, Blažek 89, Černochová 92 a to ještě dáma stihne být kvalitním ministrem.

Odpovědi
Pepa25

Viz § 9 jednacího řádu PSP ČR:
(1) Poslanec se účastní jednání Sněmovny a jejích orgánů, do nichž byl zvolen nebo ustanoven.
(2) Po zahájení schůze Sněmovny nebo jejího orgánu oznámí předsedající jména poslanců, kteří požádali o omluvení neúčasti na jednání.
(3) Nemůže-li se poslanec zúčastnit jednání Sněmovny nebo jejího orgánu, omluví se předsedovi toho orgánu, o jehož jednání jde.
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1995-90#f1608840

Pozn. chybí to „sledované období“. Nedávno jsem četl, že největší absentér je naopak Babiš: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/fakta-poslanecka-snemovna-kdo-je-nejvetsi-rebel-a-kdo-nechodi-do-prace-203114

elkon

Ty nechodíš do práce, že se můžeš takto ptát? To jsou zcela známé věci. Poslanec může mít ale důvod k nepřítomnosti, jednání mimo budovu, zahraniční cesta a pod. To je pak omluvené.