doktorwho

Je povinné při objednávkách na internetových obchodech uvádět pravdivé osobní údaje?

Teď myslím např. při objednávce na výdejnu a platbě v hotovosti. Je nutné obchodům poskytovat pravdivé osobní údaje jako jméno apod., ať už se jedná o důvěryhodný eshop či nikoliv?

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to v zájmu kupujícího pro případ, kdyby došlo ke sporu.

Další odpovědi
Dochy

Podle mně uzavíráš smlouvu a tudíž bys měl poskytnout z logiky věci správné údaje.

JežíšKristus

Nevím jak je to dle zákona, ale já je vždy pravdivé neuvádím, právě třeba když k tomu není důvod, platba v hotovosti apod. Celá řada společností nakládá nezákonně s osobními daty, kolikrát po mě chtěli i rodné číslo, do čehož jim nic není. Jak se do lesa volá…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.