Vercule

Je potřeba v těhotenství doplňovat vitamíny?

Odpovědi
aliendrone

Z LAICKÉHO hlediska muže se mi jeví, že NIKOLIV, protože těhotenské pravidlo „Sežer na co přijdeš!“ by automaticky mělo tento problém řešit. Nicméně raději bych se obrátil pro radu k fundovanějším, kteří o tom „něco vědí“, třeba na web „emimino.cz“. ;) :D :D

da ny

To je individuální, závislé na zdravotním stavu, případném deficitu u matky. Jestli je vhodné, podpořit „udržení“ plodu (B 9). Zda je potřeba podpořit početí například u genetických mutací krve (asi 50% národa a Evropanů).
Daleko častější je potřeba doplňovat/kon­zumovat minerální prvky, železo..
https://www.al­za.cz/maxi/vi­taminy-a-mineraly-v-tehotenstvi

Gabullka

Podle mě ano, říkala mi o tom i doktorka, že by nebylo od věci, kdybych užívala vitamíny s obsahem kyseliny listové, vitamínu D, E apod. Přece jen tělo trochu strádá, když musí fungovat za dva.

JarkaHor

V těhotenství je hlavně potřeba podporovat imunitu, ať nejsi nemocná. To bylo jediné o co jsem se starala a kvůli čemu jsem užívala vitamíny.