Savier

Je potřeba aby člověk občas onemocněl?

Moje doktorka vždy říkávala, že je potřeba aby člověk jednou za čas „lehl“. Tělo si pak prý vytvoří imunitu. Co je na tom pravdy? Co se stane pokud nebudu mít kašel, nachalzení ani rýmičku třeba 10 let v kuse?

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je zajímavá otázka. Tělo si má čas od času dopřát luxus odpočinku, pokud ho skolí třeba chřipka nebo virózy. Za svůj život jsem vypozorovala, že lidé, kteří neonemocní, nebo nemoci přecházejí, potom později onemocní mnohem vážněji. To už vyžaduje odbornou léčbu.

Další odpovědi
elkon

Je to hloupost, tělo si vytváří imunitu správnou životosprávou. Pohybem, přírodními vitamíny a pod. Zdravé tělo nemá důvod k onemocnění.

Filip84

No, nic by se nestalo, akorát bys si musel koupit někde ostrov, v oceánu, a tam se přestěhovat. Pokud bys byl opravdu samostatný, vůbec bys nebyl v kontaktu s jinými lidmi, jenom bys tam třeba byl s babou, měli byste děti, a tak dál, tak je klidně možné, že byste deset roků nic nechytli.

Pokud byste zůstali na tom ostrově (jako Sentinelci), no tak nic, tak byste byli zdraví. Ale chraň tě ruka páně vytáhnout fakany na vejlet do Legolandu, nebo, co já vím, kamkoli! Ty bys to rozchodil, třeba bys dostal nějakou influensu, asi byste se kolektivně posrali, protože na tom ostrově by byly rozhodně jiné bakterie ve vodě, no a vaše střevní mikroflóra by nebyla připravena na ty bakterie v Legolandu, ale pro Tebe by to tím mohlo skončit.

Pro fakany by to bylo horší, něco by chytli, influensu, nebo ty dětské nemoci, protože jak by byli deset roků na ostrově jenom s Tebou a s matkou, no tak by měli imunitní systém adaptován na ty viry, plísně a bakterie, co jsou na tom ostrově, a na tom ostrově by jich bylo, oproti Legolandu (nebo třeba „Negerlandu“ někde v Litvínově), minimum.

A ta influensa, nebo, co já vím, příušnice, by ty Tvoje fakany mohli klidně zmordovat. Nebo by je nezmordovali, ale po influense by měl jeden fakan revmatickou horečku a druhý nenávratně poškozené srdce. Nebo tak něco.

Takže lékařka má, v zásadě, pravdu: ty nějak funguješ, imunita je velká neznámá, ale každá se přizpůsobuje okolí. Čas od času přijde nějaký virulentní virus, nebo tak něco, no tak zanoruješ do pelechu, ve škaredým tričku a bez baby, vezmeš si aspirin, no a nějaký ten den je ti blbě, že ani nemáš tužku. Ale tím, že s těmi viry (nebo bakteriemi, atd.) jsi v kontaktu prakticky od narození, no tak, pokud teda nejsi kokot a nejdeš s influensou do Werku na šichtu, se nic moc víc neděje.

Ale pokud bys vyrostl takto někde na ostrově mezi Sentinelci, tak Tě influensa bez problému zmorduje.

da ny

Pravda je to téměř svatá 😉
Nachlazení není dobrý příklad.
Jde spíše o viry a bakterie, se kterými se organismus seznámí a může si vytvořit imunitu.
Nic se nemá přehánět.
Příroda zdvihne prst a udělá ty, ty, ty = zastav se, odpočiň si, dej pozor, něco děláš špatně atp. 😉

Nestane se nic, kopřivu mráz nespálí 😁
Někdy přijde neznámý bacil a ten člověka řádně bací (na čas pořádně položí).
Je to jen hop nebo trop 😉

cappuccino

Tady se dozvis neco o nasi imunite:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9kQ8rFWnhh8

Filip84

Savier: Budeš se stěhovat na ostrov někde do mezinárodních vod?

A budeš tam stavět kostel? 😂

Savier

To bych raději nedělal 😅😅👏
https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/muz-ktereho-zabili-domorodci-chtel-sirit-krestanstvi-jezis-vas-miluje-volal-20181122.html

Filip84

Savier: No ale tak jako nesmíš být kokot a chodit na Sentinel, tam rušit mírumilovný pracující, co tam mají komunismus od paleolitu! 😂 Je tam otravovat, tvl, s domněnkami. 🤦🏽‍♀️

To si musíš najít prázdný ostrov, čas od času se to prodává:

https://www.e15­.cz/formen/su­perlife/soukro­me-ostrovy-na-prodej-raj-za-tri-miliardy-i-levneji-nez-byt-v-praze-1388730

Koupíš, ne, postavíš kuču, přestěhuješ se, hotovo! 😎😂

elkon

Ametyst, mezi neonemocněním a přecházením nemoci je značný rozdíl, to nejde vůbec porovnávat. Přecházet nemoci je značně nebezpečné.