bestak

Je posekaná tráva odpad?

Měl bych právní otázku – pokud je v určitém místě zákaz skládky a já sem přivezu posekanou trávu ze zahrady (nebo seschlé muškáty bez truhlíků, prostě něco takového), dopouštím se porušení zákazu? Kde se o to mohu právně opřít?

Nejlepší odpověď
mosoj

No pokud to dál nezpracováváte, tak to odpad je. Samozřejmě že porušujete zákaz.

Další odpovědi
hanulka11

to je přírodní odpad a měl byste si to kompostovat a ne vyvážet tam… kam se nemá

Hykam

Je to biologický odpad, který patři do kompostu.
Pozemek, na kterém je zákaz skládky zcela určitě někomu patří, tak nevidím důvod, proč by jste měl tento odpad i kdyby to odpad nebyl vyvážet zrovna tam.
Zcela jistě by se vám taky nelíbilo, kdyby třeba váš soused sypal odpad ze zahrady na váš pozemek a určitě by jste se bránil.

baghira

Pokud je někde zákaz skládky, tak tam samozřejmě nesmíš odkládat nic, ať už je to odpad nebo ne.

Fidel

posílám definici odpadu a zároveň si myslím, že o odpad jde.

Odpad je každá movitá věc, které se osoba zbavuje nebo má úmysl nebo povinnost se jí zbavit a přísluší do některé ze skupin odpadů uvedených v příloze č. 1 OdpZ. O. však upravují i jiné zákony než zákon o odpadech. Jde např. o O. drahých kovů, odpadní vody (vodní zákon), radioaktivní odpady (atomový zákon) atd. Zákon o odpadech dělí odpady na nebezpečné a ostatní. Svébytnou kategorií odpadů jsou komunální odpady (odpady z domácností), které mohou spadat do všech základních kategorií O. a pro něž je stanoven zčásti odchylný (zvláštní) právní režim. Odpovědnost za nakládání s O. včetně zneškodnění nese původce O., popř. vlastník nemovitosti, na níž byl O. umístěn.

O. komunální je veškerý O. vznikající na území obce při činnosti fyzických osob, pro kterou nejsou právními předpisy stanovena zvláštní pravidla nebo omezení, s výjimkou O. vznikajících u právnických osob nebo fyzických osob oprávněných k podnikání [srov. definici v § 4 písm. b) OdpZ]. Za původce komunálního O. se považuje obec, a to za předpokladu, že jde o O., který vzniká na jejím území a má původ v činnosti fyzických osob, na něž se nevztahují povinnosti původce. Obec se stává původcem komunálního O. v okamžiku, kdy fyzická osoba O. odloží na místě k tomu určeném (obec se současně stane i vlastníkem těchto O.).

O. nebezpečný je O. uvedený v Seznam nebezpečných odpadů uvedeném v prováděcím právním předpisu a jakýkoliv jiný O., který má jednu nebo více nebezpečných vlastností, uvedených v příloze č. 2 OdpZ. Mezi tyto nebezpečné vlastnosti patří např. výbušnost, hořlavost, oxidační schopnost, žíravost, ekotoxicita, infekčnost, karcinogenita atd. Právní režim nakládání s nebezpečným O. se liší od právního režimu nakládání s ostatním O., a to širším okruhem povinností jeho původců.

hanulka11

To jsou nešvary – u nás naproti je bytovka a když sekají trávu tak vše nosí přes silnici pod keře a stromy i květiny z truhlíků, které odkvetly- jenže pak se to tam hromadí a oni koukají z oken a říkají proč to město neuklidí, takový nepořádek. Přitom nedaleko je kontejner na směsný odpad . Ono je pěkné mít u sebe naklizeno a za rohem už to nevidím . Tím nenarážím jen na vás, ale dělá se to tak …k velké škodě …pak chodíme okolo a nelíbí se nám to.