Avatar uživatele
lesni 724

Je podnikání zvané pyramida či letadlo nezákonné?

Co mám dělat, když jsem naletěla společnosti Merafield – zaměstnání tzv.pyramida či letadlo ??? Přes advokáta jsem odstoupila od smlouvy, ale nehodlají mi peníze vrátit (27000). Mám se pustit do soudního vymáhání? Má to vůbec smysl? Jsem v takové životní situaci, že si placení nějakých polatků navíc nemůžu dovotit a kdyby to bylo k ničemu, tak teprve ne…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste sii projít názory na firmu Merafield v odkazu.
http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=4584.0

Zřejmě jediná rada: Pokud jde opravdu o podezřelou firmu, domnívám se, že je třeba se znova sppjit s dobrým právníkem..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Takové podnikání se pohybuje vždy na hraně zákona a většinou jen velmi dobrý právník dokáže dokáže najít právě to nepatrné zákonné překročení. Jenže pak je potřeba ještě bojovat s právníky firemními, kteří jsou rovněž velmi schopní. Tedy je to složité a finančně nákladné.
Zkusil bych proto opatrně vyhledat stejně postižené pro společnou žalobu, náklady se sníží.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

„Přes advokáta jsi odstoupila“, takže ten advokát zná znění oné smlouvy – a tento advokát ti asi i nejlépe poradí, co můžeš podniknout dál.
Zda je ´podnikání´ oné společnosti zákonem postižitelné či ne, je totiž závislé na formulaci smlouvy, na základě které ´účastnický´ poplatek inkasuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Firma tvrdí, že i když lidé na ně podávají oznámení, je vše legální. A co na to šéf české pobočky Břetislav Křička : Lidé si vydělají podle toho, jak se jim chce zvednou zadek.
http://www.sme­.sk/c/6547309/fir­ma-ponuka-tisice-za-pracu-z-domu-podoba-sa-na-pyramidu.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek