lesni 724

Je podnikání zvané pyramida či letadlo nezákonné?

Co mám dělat, když jsem naletěla společnosti Merafield – zaměstnání tzv.pyramida či letadlo ??? Přes advokáta jsem odstoupila od smlouvy, ale nehodlají mi peníze vrátit (27000). Mám se pustit do soudního vymáhání? Má to vůbec smysl? Jsem v takové životní situaci, že si placení nějakých polatků navíc nemůžu dovotit a kdyby to bylo k ničemu, tak teprve ne…

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste sii projít názory na firmu Merafield v odkazu.
http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=4584.0

Zřejmě jediná rada: Pokud jde opravdu o podezřelou firmu, domnívám se, že je třeba se znova sppjit s dobrým právníkem..

Další odpovědi
beer

Takové podnikání se pohybuje vždy na hraně zákona a většinou jen velmi dobrý právník dokáže dokáže najít právě to nepatrné zákonné překročení. Jenže pak je potřeba ještě bojovat s právníky firemními, kteří jsou rovněž velmi schopní. Tedy je to složité a finančně nákladné.
Zkusil bych proto opatrně vyhledat stejně postižené pro společnou žalobu, náklady se sníží.

anonym

„Přes advokáta jsi odstoupila“, takže ten advokát zná znění oné smlouvy – a tento advokát ti asi i nejlépe poradí, co můžeš podniknout dál.
Zda je ´podnikání´ oné společnosti zákonem postižitelné či ne, je totiž závislé na formulaci smlouvy, na základě které ´účastnický´ poplatek inkasuje.

marci1

Firma tvrdí, že i když lidé na ně podávají oznámení, je vše legální. A co na to šéf české pobočky Břetislav Křička : Lidé si vydělají podle toho, jak se jim chce zvednou zadek.
http://www.sme­.sk/c/6547309/fir­ma-ponuka-tisice-za-pracu-z-domu-podoba-sa-na-pyramidu.html