Avatar uživatele
Porkman

Je podle vás vesmír nekonečný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
EKSOT123

Odpoveď byla označena jako užitečná

Podle nás? Řešení astronomických otázek filosofickými metodami se v historii příliš neosvědčilo. A obávám se, že ani jejich řešení pomocí názoru většiny by nebylo o nic úspěšnější. Větší část vědců se domnívá, že vesmír je konečný. Dokonce se občas mluví o nějakých konkrétních rozměrech jako 90 miliard světelných let apod. Ale současně část vědců připouští, že to může být radikálně jinak. Dokonce může být i nekonečný. Ale pokud by byl nekonečný, tak pokud vím nemáme žádné kloudné hypotézy, jak by mohl vzniknout.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Porkman Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Je a nejen podle mne

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Ten kdo chodil do školy tohle neřeší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Nevím, a pokud nevím, nemám názor.

Ne/konečnost vesmíru není otázka filosofická, ale faktická, a na faktickou otázku buďto znáš objektivně materiální odpověď, a pak víš, nebo neznáš objektivně materiální odpověď, a pak nevíš. A buďto se naučíš žít s tím, že nevíš, nebo věříš.

Já jsem se naučil žít s tím, že nevím, a je-li vesmír nekonečný, či-li nic, považuju za dokonale nepodstatné. 🙂

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano, pretože ak by bol konečný, bol by tu hviezdny pirát aliendrone zaregistrovaný skôr. Ešte pred vznikom tejto stránky. A takto neskôr… určite prišiel až z nekonečnej diaľky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zřejmě ano, ale nedokáži si představit nekonečný vesmír, ale ani konečný. Vědci říkají, že konečný osud vesmíru je stále neznámý,
protože nemůžeme pozorovat prostor ve vzdálenosti větší než dokázalo uletět světlo (či jakékoli jiné elektromagnetické záření) od velkého třesku, není jisté, zda velikost vesmíru je konečná nebo nekonečná. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek