Porkman

Je podle vás vesmír nekonečný?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Podle nás? Řešení astronomických otázek filosofickými metodami se v historii příliš neosvědčilo. A obávám se, že ani jejich řešení pomocí názoru většiny by nebylo o nic úspěšnější. Větší část vědců se domnívá, že vesmír je konečný. Dokonce se občas mluví o nějakých konkrétních rozměrech jako 90 miliard světelných let apod. Ale současně část vědců připouští, že to může být radikálně jinak. Dokonce může být i nekonečný. Ale pokud by byl nekonečný, tak pokud vím nemáme žádné kloudné hypotézy, jak by mohl vzniknout.

Další odpovědi
Drap

Je a nejen podle mne

elkon

Ten kdo chodil do školy tohle neřeší.

Filip84

Nevím, a pokud nevím, nemám názor.

Ne/konečnost vesmíru není otázka filosofická, ale faktická, a na faktickou otázku buďto znáš objektivně materiální odpověď, a pak víš, nebo neznáš objektivně materiální odpověď, a pak nevíš. A buďto se naučíš žít s tím, že nevíš, nebo věříš.

Já jsem se naučil žít s tím, že nevím, a je-li vesmír nekonečný, či-li nic, považuju za dokonale nepodstatné. 🙂

led

Ano, pretože ak by bol konečný, bol by tu hviezdny pirát aliendrone zaregistrovaný skôr. Ešte pred vznikom tejto stránky. A takto neskôr… určite prišiel až z nekonečnej diaľky.

marci1

Zřejmě ano, ale nedokáži si představit nekonečný vesmír, ale ani konečný. Vědci říkají, že konečný osud vesmíru je stále neznámý,
protože nemůžeme pozorovat prostor ve vzdálenosti větší než dokázalo uletět světlo (či jakékoli jiné elektromagnetické záření) od velkého třesku, není jisté, zda velikost vesmíru je konečná nebo nekonečná. 🙂