Lurius

Je podle vás účinnější lákat lidi na slevu 50 % nebo akci 1+1 zdarma?

Nic neprodávám, jen přemýšlím co asi lidi zaujme více

Nejlepší odpověď
Drap

To vyjde na stejno.

Další odpovědi
marci1

Přikláním se k tomu, že český člověk možná spíše zvolí 1+1 zdarma. Jako že má jeden zdarma. Že jeden má úplně zadarmo!!! 🙂

Kepler

Podle mně je lákavější sleva 50%. Proč bych měl kupovat víc, než potřebuju? Ale takový double eskort…to bych si za mlada možná dal říci.:-))

takurcitetak

Méně vzdělané spíše nalákáš na 1+1 zdarma. Ale vcelku to vyjde na stejno. :)

Hufnágl

Účinnější? Kdepak, lidi to už prokoukli, ale co mne udivuje je reklama + 20% ZDARMA.

Mc Merkurion

… není to stejné !!!
… ne vždy je akce 1+1 výhodná, často to znamená, že druhý, ten levnější kus je zdarma …
… sleva 50% je sleva, tehdy jsou dva kusy za cenu jednoho …
… toto, kdo nakupuje ve slevách zná, a nenechá se napálit a nalákat na 1+1 …

terry

Nejspíš také záleží na sortimentu.
Jiná situace je když kupuju rohlíky nebo sporák.

Lukas27

Záleží na výrobku, pokud je to výrobek, který si člověk chce koupit jen jeden. Nebo je to obvyklejší, volil bych 50% slevu. TO se dá samozřejmě zjistit podle dat, které zaznamenávají obchodní centra podle počtu nakoupených položek v jednotlivém nákupu průmerně atd. Pokud je to něco, čeho lidi nakupují 2 a více. Lákal bych na 1 plus 1 :)

anonym

Za mě určitě 50% sleva. Sám si určím, kolik toho potřebuju a jak by to mělo vypadat.
Ono to +1 zdarma mívá podmínky. Třeba vyberte si jedno triko a druhý dostanete zdarma. To zdarma ale už nebude jakýkoliv, ale pouze značka X, např. protože dodavatel zkrachoval, jedná se o loňskou edici a obchod se toho prostě potřebuje zbavit apod.

Arne1

Účinnější – v čem ?
1+1 přinese od každého kupujícího více peněz a rychleji vyčistí sklady.
50% osloví hlavně ty, kteří nepotřebují toho zboží více

anonym

V jakém smyslu „účinnější“ ? jaký je cílový efekt, maximalizace zisku ?

Pokud ano tak se vykašli na obojí a zaveď tzv. slevy na příští nákup s omezenou časovou platností. Lidi na to totiž obvykle zapomínají a slevu na příští nákup si vůbec nevyberou, nebo to nestihnou včas.

Pokud ti jde o spořílky, ti obvykle umí nakupovat přes cenové srovnávače takže je nějakou falešnou slevou moc nedojmeš.

Posspi

+Pardon.. myslel jsem „Jestliže PRODEJCE naláká potenciální zákazníky..“

Posspi

Jsem sice jen 17letý mládenec, který o životě ještě nemá ani páru a sotva si začal uvědomovat hodnotu peněz.. ale podle mě je výhodnější akce 1+1. Přeci jen – jestliže zákazník naláká potenciální zákazníky na 2 produkty za cenu jednoho či jeden za polovinu ceny, raději bych sáhnul a zaměřil se na kvantitu – nikoliv „kvalitu“, jak se říká.

Samozřejmě se ale názory mohou lišit a je třeba, aby člověk vyzkoušel vše. Pokud třeba otevírá menší podnik či obchůdek s potravinami, asi by měl spíše začít na 50% slevě a až poté přejít na akci 1+1.