Super guy

Je podle vás pro člověka horší zima, nebo horko?

Zajímá mě, co je pro lidi nebezpečnější, jestli velké horko, nebo mráz.

Nejlepší odpověď
Malvína

Obojí je při extrémních teplotách nebezpečné. Pro mě je horší zima. Při mých špatně prokrvených končetinách děs běs.

Další odpovědi
Viktorie II.

Jak píše Malvína. Také nesnáším chlad, zimu i mráz.

Smack

Vysoká teplota je nebezpečná, může člověk dostat inkfart.

Alesh

Já jako nebezpečnější vidím to teplo. Proti silnému mrazu umí člověk vcelku dobře bojovat, může se hodně obléct, zatopit si. Oproti tomu velké vedro je řešitelné mnohem hůř. Svléknout se můžeš maximálně donaha, další vrstvu oblečení už prostě nesundáš. 🙂 Zrovna tak klimatizace je oproti topení mnohem složitější a tím i nedostupnější zařízení. Když to přeženu, tak zatopit můžeš přinejhorším uprostřed obýváku parketami z podlahy, proti vysoké teplotě podobné primitivní zařízení nevyrobíš.

paul1

Pro mne je horší horko, není moc možností před ním utéct. V zimě je to jiné, máme dobré topení a kachlová kamna, u kterých je fajn.
Pro „Malvína“ a „Viktorie II.“ – zkuste dvě misky, nebo jiné nádoby, do jedné horkou vodu a do druhé studenou. Střídavě si namáčet ruce nebo nohy do každé nádoby na pár minut.
Mé paní to výborně funguje.

Jiří Bohumil

Oba extrémy jsou stejně nebezpečné a mohou být smrtící.
Pokud ale vezmeme konkrétně naši zeměpisnou polohu, pak je určitě horší zima, respektive možné mrazy. Ty se mohou pohybovat i do –20 st.C a pokud není možné se uchýlit do vytápěného prostoru (případně není energie a zdroje na zatopení) člověk zmrzne.
V létě sice mohou teploty vystoupit i na + 40 st.C, ale člověk se může chránit před přímým sluncem stínem a před vysokou teplotou ochlazováním vodou, nebo „ovíváním“. Dodávky energie k tomu není potřebná. Takž předpoklad přežití je podstatně lepší než v zimě.

hapiky

Nejlepší je tyto extrémy sloučit. Vznikne teploučko!

Rokio

Podle mě extrémní teplo. Když je mráz, tak se můžeš teple obléct, nebo zatopit si, když jsi doma. Proti extrémním teplotám se moc bránit nelze.